şükela:  tümü | bugün
  • bezgin tatminsizin leblebiyle karın doyururken leblebi üzerine kurması muhtemel ilk fantezi.
    bir biri ardına leblebiler agıza tıkılırken tatminsiz beyin, boş durmaz; leblebi ve çikolata bileşimi sorgulanır. ilk deneme, leblebileri* nutella kavanozuna* batırmaktır. alınan tat, tatmin edicidir; ancak, keşfin verdigi zevkin sarhoşluguyla korku bir birine karışınca keşif gözardı edilir.
    fantezinin gercege dönüşmesi; yani, bezgince gerçekleştirildigi zannedilen keşfin* zaten var olması, normal olma ihtimalinin ayrıca bir coşku sebebidir.
  • içi fındık yerine leblebi ile dolu çikolata.

hem ucuz olacağından maliyet sorunları da olmaz. çikolatacılar size sesleniyorum.
  • protein değeri yüksek olan çikolata. susatır, sinemada yenmesi yasaktır, şapır şapır eder.
    ve bir dedirten başlık olarak kahverengibotlutırtılın zavallı bekar hayatı ve dengesiz beslenmesinin temsilidir.
  • satın almak için corumda tanıdıklara ihtiyac olmayan orgazmik yiyecek.

aha burada oldurulmusu mevcut imiş:

http://www.naturaturk.com/…lt.asp?git=9&urun=122051
  • balıkesirin havran ilçesinde de bulunan yegane bir buluş olduğuna inandığım leblebinin en güzel hali.
  • duyulduğunda dudak büktüren, tadıldığında parmakları yediren lezzet.
  • tadanı müptelası eden yiyecek. haftada bir bi kilo getirtiyorum çorum'dan. daha çok draje gibi. fındıklı, bademli vs. drajalerden çok daha lezzetli, hafif ve aynı zamanda ucuz da.

edit: şok mağazalarında da satılmaya başlanmış. kesinlikle oradan almayın. ilk ordan tadarsanız bir daha ağzınıza sürmezsiniz.
  • çorum'dan gelen special leblebi pakedinde rastladığım güzel yemiş. sonuncusunu az önce ağzıma attım ve şimdi ne halt edeceğimi merak ediyorum. yaygınlaşmalı!
  • çerezya markalısını hiç yediniz mi? kusmuk gibi, iğrençççç.