şükela:  tümü | bugün
  • kafada soru işaretleri oluşturan cumhuriyet başlığı, en önemli soru ise doktor kimi gezdiriyor?
    http://www.cumhuriyet.com.tr/…oktor_gezdiriyor.html
  • sanırım (bkz: doktor çikolata kisti yemiş, gezdiriyor.) tam anlamadım ama

edit: bir alt entryde einstein' ın reenkarnasyonunu bulabileceğiniz başlık.
  • çikolata kistinin, insanlara 7 doktor gezdirdiğini anlatmaya çalışan haber başlığı.
  • bu mesajı 7 doktora iletin kistiniz çikolata gibi tatlı olacak anlamı da çıkar.
  • sözlük yazarlarının bir türlü anlayamadığı başlık, halbuki "çikolata kisti yüzünden 7 tane doktorun gezmek zorunda kaldığı" çok rahat bir şekilde anlaşılıyor bu başlıktan.

*
  • benim, çikolata kisti yiyen kişiyi doktorunun seyahate çıkarması şeklinde anladığım cümle.
  • 7 doktorun ragga oktay dinleyip coştuklarını anladığım haber.

derdime derman iste cokolat kiz
    biz asil cokolat hastasiyiz
    ama derdime derman iste cokalat kiz
    when chocolat will come
    ill really love her man
  • 7 değil 77 tane doktor da gezdirebilir.çünkü çikolata kistlerinin tedavi ve yönetiminde dünyada ortak bir konsensus malesef hala yok.yani bir doktora gidip "takip edelim" denilebilecegi gibi bir baska doktor ameliyat kararı verebilir.
  • ilk okuyuşta anladığım haber. ama sizin neyi anlamadığınızı ya da nasıl anladığınızı çözemedim.

yanlış anlaşılmasın bugüne dek burada yaran yanlış anlaşılmalar başlığına çok katkım olmuştur ama burada yanlış anlaşılmaya müsait kelime de bulamadım. gezdiriyor en sonda olduğu için "etrafta dolaştırmak" şeklinde de anlamak mümkün değil. kisti'yi kıstı gibi algılayan olursa anlarım. çikolata 'yemeyi' kıstı, yedi tane doktor da onu gezdiriyor (kilo vermesi için, bir doktor yetmemiş yedisi birden gelmiş). burada yoğun gülme efekti ekliyoruz tabii.

zoru başarmışsınız tebrik ederim.
  • çikolata kisti yiyenlerin kırklara yedilere karıştığını söyleyen haber başlığı.