şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerçekleştirilmesi çooook zor bir eylem. illa ki yapılacaksa çikolata hayattan birden kestirip atılmalıdır. bu yönüyle sigarayı bırakmaya da benzetilebilir. öyle azaltıyım, azıcık yerim, arada bir yerim bişicik olmaz gibi cin fikirler faydasızdır, hatta çekilen acıyı arttırır.

  çikolataya tövbe edersiniz, tekrar başlarsınız. sonra tekrar tövbe edersiniz, ağzınıza attığınız ilk çikolatayla pişmanlıkla iradesizliğinize duyduğunuz öfkeyle karışık iğrenç bir his duyarsınız. hmmm sonra birden her şey düzelir, güzelleşir. bir tane daha atarsınız ağzınıza, paketi buruşturup atana kadar sizden mutlusu yoktur. sonraki idrak edişle birlikte tekrar iğrenirsiniz nefsinizi müdafaa edemediğiniz için. e şimdi bi paket daha lazımdır iyi hissetmek için. daha gider bu böyle...

  o yüzden uğraşmamak en iyisi.
 • elmayı bırakmaktan daha farklı olmayan eylem. her halükarda yerçekimi kendini gösterecektir. fakat, söz konusu bırakma eylemi, yerçekimsiz ortamda yapılır ise eğlenceli olabilir. eğer bir de bırakılacak çikolata sıvı ise tadına doyum olmaz.
 • sigarayi birakmak kadar yipratici bir surectir, zevkle yediginiz cesit cesit cikolatadan uzak kalmak, profiterolun sosundan tadamamak, cikolata bagimlisi kisi icin gercek bir eziyettir. sigara sonsuza kadar birakilabilinir, ama cikolata asla!
 • bu girisim mutlaka cikolataya daha fazla baglanmakla sonuclanacaktir. cogu rejimde cikolatayi kendine yasaklayanlar bir sure sonra uzaktaki esmer bir sevgili gibi ozlemeye baslarlar ve ilk kavustuklarinda kendilerini dudaklarindan kanitlari temizlerken bulurlar...
 • mümkün olan birşey değil. şimdiye kadar çok özel sağlık sorunları dışında, çikolata tiryakisi olup da bırakabilen tanımak bir yana, duymadım bile.. her ne kadar rejim ayağına "bıraktım, vallahi billahi" dense de, diet bisküvilerinin yada diet keklerinin çikolatalısı seçilir, bir süre sonra bu da kafi gelmez ve büyük bir paket çikolatayla rejime son verme kutlanır.
 • kesinlikle sigarayi birakmak, kahveyi birakmak ya da rejime baslamak gibi eylemlerle bir arada yurutulmemesi gereken bir istir. ilk iki gun sancili donemdir. * bunun bir bagimlilik oldugunu kabul etmekle baslayacaktir hersey. daha sonra etrafinizdaki kisileri uyarin, sinirli olabileceginizi ve cesitli ikramlarda bulunmamalari konusunda. seker kaynagi olan bal, havuc, meyve ve kuru incir, kayisi gibi seyleri eve depolayin ve baslayin. bayanlar ozellikle period * donemlerinden sonra baslarlarsa isabetli bir is yapmis olurlar.
 • imkansız bir eylem.belki azaltılabilir,günde yarım kavanoz yenen nutella bir kaşığa indirilebilir ya da bir paket çikolatadan bir tablet çikolataya düşülebilir ama çikolatayı hayattan tamamen çıkarmak imkansızdır,akıldan bir an bile çıkmaz,kişi 3-4 gün sabretse bile sonunda bu günlerin acısını çıkaracak kadar aşırı bir çikolata yeme ile bu eylem sona erer.makul bir düzeyde azaltmak en gerçekçi karar olacaktır.
 • gerçekleşmesi için çikolata şeker reyonlarından uzak durup gerisini allah'a bırakakmanız gereken umut.
  başlamanın asla bitirmenin yarısına denk gelmediği ucu bucağı meçhul süreç.
  üstelik kabak çekirdeğinin yardımına da sığınılamıyor.
 • boş küme. çikolata bırakılmaz.

  olsa olsa bir iş için masaya filan bırakmaktır o.