• %54 şekerli, bitkisel yağ katkılı çikolataların egemen olduğu piyasada çikolatayı kötü, zararlı, faydasız zannedenlerin yapmaya çalıştığı eylem. az şekerli, kakao yağlı çikolatayı (pahalı ve sufli bir istek) istediğiniz kadar yiyin; dokunmaz.
  • benim için meali; bir işim varken elimdeki çikolatayı masaya bırakmak olan eylem. sadece azalttım, haftada bir ve sadece bitter yiyorum.

bu mereti sevdiği halde bırakanlar hayatta her şeyi başarabilir. isteyip de yapamayacakları şey yoktur, helikopterden helikoptere atlarken şarjör bile değiştirebilirler.
  • şevkinizi kırmak istemem ama vücudun herhangi bir alışkanlığı değiştirme süresi bilindiği gibi 21 gün değildir. ortalama olarak 66 gün olduğu yapılan çalışmayla gösterilmiştir. fakat insanlar standart bir varlık olmadıkları için 10 ile 250 gün arasında değiştiği gözlemlenmiştir.

21 gün çikolatayı bırakıp da sonrasında eğer canınız çekerse neden olduğunu bilmeniz sizin faydanıza olur. bu sayede aslında vücudunuzun daha adaptasyonunu tamamlayamadığını ama yeni alışkanlığınıza devam ederseniz eninde sonunda alışacağını bilip kendinizi biraz daha tutabilirsiniz.
  • boş küme. çikolata bırakılmaz.

olsa olsa bir iş için masaya filan bırakmaktır o.
  • gerçekleştirilmesi çooook zor bir eylem. illa ki yapılacaksa çikolata hayattan birden kestirip atılmalıdır. bu yönüyle sigarayı bırakmaya da benzetilebilir. öyle azaltıyım, azıcık yerim, arada bir yerim bişicik olmaz gibi cin fikirler faydasızdır, hatta çekilen acıyı arttırır.

çikolataya tövbe edersiniz, tekrar başlarsınız. sonra tekrar tövbe edersiniz, ağzınıza attığınız ilk çikolatayla pişmanlıkla iradesizliğinize duyduğunuz öfkeyle karışık iğrenç bir his duyarsınız. hmmm sonra birden her şey düzelir, güzelleşir. bir tane daha atarsınız ağzınıza, paketi buruşturup atana kadar sizden mutlusu yoktur. sonraki idrak edişle birlikte tekrar iğrenirsiniz nefsinizi müdafaa edemediğiniz için. e şimdi bi paket daha lazımdır iyi hissetmek için. daha gider bu böyle...

o yüzden uğraşmamak en iyisi.
  • bunu yapabilmem için tek şartım ölmem. hala yaşıyorsam yenmemiş, tadılmamış kaliteli güzel çikolatalar içindir.
  • çikolata uyuşturucu mu ? neden bırakmaya çalışıyorsunuz ki ?
  • elmayı bırakmaktan daha farklı olmayan eylem. her halükarda yerçekimi kendini gösterecektir. fakat, söz konusu bırakma eylemi, yerçekimsiz ortamda yapılır ise eğlenceli olabilir. eğer bir de bırakılacak çikolata sıvı ise tadına doyum olmaz.
  • sigarayi birakmak kadar yipratici bir surectir, zevkle yediginiz cesit cesit cikolatadan uzak kalmak, profiterolun sosundan tadamamak, cikolata bagimlisi kisi icin gercek bir eziyettir. sigara sonsuza kadar birakilabilinir, ama cikolata asla!
  • mümkün olan birşey değil. şimdiye kadar çok özel sağlık sorunları dışında, çikolata tiryakisi olup da bırakabilen tanımak bir yana, duymadım bile.. her ne kadar rejim ayağına "bıraktım, vallahi billahi" dense de, diet bisküvilerinin yada diet keklerinin çikolatalısı seçilir, bir süre sonra bu da kafi gelmez ve büyük bir paket çikolatayla rejime son verme kutlanır.
hesabın var mı? giriş yap