şükela:  tümü | bugün
  • -rakı
    -balık
    -şarap
    -votka
  • en basta stresten uzak duracaksin
  • aşk.
    ondan daha leziz bir besin tatmadım, tatmayacağım.
  • (bkz: ayva) her gün 1 adet yenilen ayva kesinlikle cildi güzelleştiriyor. erkek çocuğa hamile kalın sonra ayva yiyin daha da güzelleştiriyor.
  • salatalık.

bundan 20 küsür yıl önce hatırlıyorum da, rahmetli dedem yüzüne salatalık sürerdi, cildi gençleştirdiğine inanırdı, ve de gerçekten cildi o yaştaki insanlara göre daha gergindi. nur içinde yatsın.
  • hıyar
  • kesinlikle elma ve su. dermatolog uzmanı tavsiyesi.
  • alkol aldiktan sonra cildimin biraz daha beyazlayip puruzsuzlestigini farkettim, bu ne demek oluyor alkol cildi guzellestirir demek olmuyor. stres butun bunyenize oldugu gibi cildinize de siciyor demek oluyor.
    edit: alkol ve stressiz yasam besin degil galiba simdi farkettim*. sil derseniz sileriz yani, gururlu insaniz yüzsüz degiliz.
  • bir tatlı huzur.
  • cildin yıllara meydan okumasına destek veren, genellikle bunu içerdiği antioksidanlarla gerçekleştiren besinlerdir.
    uskumru:yüksek seviyelerde dokosaheksaenoik asit içerdiği için cildi güzelleştiriyor.
    yeşil çay: yüksek seviyelerde antioksidan içermesi ile cildi taze tutuyor. nasıl içildiği önemli değil. soğuk ya da sıcak. cildi genç tutuyor.
    yumurta: protein, çinko, a,d,e vitaminlerini bulundurduğu için cildi taze tutuyor. özellikle sarısını yemek lazım.
    bunların yanında, kara lahana, su, esmer pirinç, bezelye, fasulye, mercimek, süzme peynir, domates, kırmızı üzüm, midye , enginar cildin taze kalmasını sağlayan besinler arasında.