şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: karşılıklı tat var)

taraf seçiminde beraberlik kokan bir maç, yeşil eriğin rakibi olan çilek oldukça dişli bir rakip olsa da bu maçın kazananı benim için "burun farkıyla" yeşil eriktir. ama çilek reyize olan saygımız çok büyük tabi.

ekleme: o an hangisini yiyorsanız, (ağzınızda oluşan tat beyninizi ele geçireceği için), onun galip gelebileceği maç.
  • biri çikolataya bandırılır, diğeri tuza.
    ikisi de orgazmik meyvelerdir, lakin *yeşil erik yarışmanın galibidir.
  • yeşil erikle hiçbir şey kıyaslanamaz.
  • çilek-krem şanti ikilisi her türlü şampiyon. ikinci kim?
  • "derbilerin favorisi olmaz" dediğim karşılaşmadır.
  • çilek tabi ki.
    ya o eriği ilk yediğindeki o ekşilik ağzını buruyor, diş köklerine kazı yapar bir hale sokuyor ya ağzı. işte o histen nefret ediyorum :(
  • zengin yeşil erik sever, fakir ise çilek.

tabii bu eskiden böyleydi. çünkü o zamanlar erik ucuz, çilek pahalıydı. şimdi erik pahalı, çilek ise hiç yok.

pazarlarda, marketlerde satılan; kırmızı, üstü siyah çekirdekli, yumruk büyüklüğündeki şeyler çilek değil, yossi cohen'in daşşağı.
  • zaten sevdiğim, çok sevdiğim tek meyveler bunlar. artık o da yasak. mide ülserine kötü geliyormuş. 3 gün komaya girince anladım. erik neyse de çilekten nasıl koparım bilmiyorum. çilek ve yeşil erik yiyip kötü olan salak bir mideye sahibim :(
  • şahsım adına erik, yılda bir kez ilk özlediğinde yenen, sonrasında olmasa da olur bir meyve olduğundan, her türlü çilek kazanır. ama onun da ikinci gün parlaklığı gider, üçüncü gün iyice bozulmaya başlar. alındığı gün tüketilmeli.
  • çileğe saygım var ama tabiki yeşil erik.

esenyurt ile beraber sahip çıkmamız gereken bir değer yeşil erik. biterse, kudüs düşer, mekke düşer.