şükela:  tümü | bugün soru sor
  • önümüzdeki dönemde satışlarının yaklaşık %16 oranında artacağını öngördüğüm şekerli bir içecek.
  • sırf içebilmek için türkiye'ye gidiyorum.
  • bu son doğan kriz kesinlikle bir link kampanyası değildi ama kızcağız dava filan açsa reklam kampanyası yaptım yolunda hoş bir para kazanır. benim aklımda hani, denk gelip gördüğümde -aaa! diye nidalanıp satın alacak olduğum meşrubat.
  • ben bugün bundan içtim. ne kadar çok sevdiğimi bir annem bilir bir de bir başkası.

rafta görünce içim burkuldu önce. ama aldım bir tane. hani böyle içinizde bir yangın olur da onu başka fiziki bir yangına değişmek için gömülürsünüz ya alkole, öyle diktim kafama dandik plastik şişeyi. yarısından biraz fazlasına geldiğimde o aşırı şekerli pembe sıvıya bakıp esen rüzgarı hissettim nemli kirpiklerimde.
    sonra gökyüzüne baktım.
    baktım.
    baktım.

tesadüf bu ya, bugün konuştuğum birisi bana "nedir bu yıldızlara merakın" diye yazdı. öyle bir soru değildi, gönderdiğim şarkıdan bir sözdü sadece ama soruymuş gibi düşünüp cevabını da gözümün önüne getirince uzaklara daldım istemsizce. diyemedim yıldızlarda eski bir umudun parıldayışını görebildiğimi, o parıltının beni hayallerime aşık ettiğini söyleyemedim. değiştirdim konuyu.

bu basit içeceği sevmekten vazgeçmeyeceğim. boyalı su gibi evet, ama çilek tadı alabiliyorsunuz. :)
  • yaklaşık on beş dakika kadar önce sürekli alışveriş yaptığım markette ilk defa gözüm raftaki linklere takıldı. bunlar hep burada mıydı diye geçirdim içimden. serbest çağrışımla çalışan hafızam zihnime şu sözleri akın ettirdi : “iki tane çilekli link alacaktım artık birisi vişneli olacak. sen kaşındın.”

sonra durdum ve dedim ki ben daha önce bu raftan bir tane çilekli link alıp tadını berbat bulup çöpe atmıştım. yani bu linkler hep bu raftaydı, sadece dikkat etmeyi bırakmışsın hepsi bu. bu tip anlık hatıralar genelde anlık özlem ve güzel başka anılarında beynime hücum etmesine sebep olur. bu sefer tebessüm ettim ve gerçekten lezzetli olan nutella rafına yöneldim. çilekli denen şeyi sevgiyle anan ve lezzetli olduğunu söyleyen birkaç yazar arkadaşımızla katiyen aynı fikirde değilim. insanın bu içeçeği zevkle içmesi için tat alma papillarında sorun olması gerekir.