şükela:  tümü | bugün
  • ankara üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik bölümünde hoca *.
  • yüksek lisans dersleri son derece zevkli geçen hoca.
  • ankara üniversitesi yüksek lisans programlarinda kültürel çalismalar dersi veren, bu derslerde degindigi mevzularla begenilerimizi toplayan hocamiz.
  • girdiği ilk derste 'bu sene kendimi iyi hissetmiyorum. o yüzden çoğunuzu sınıfta bırakma eğilimindeyim' diyerek hepimizin gözünü daha ilk günden korkutmayı başarmış öğretmen. ancak inandığım husus şudur ki çiler dursun almış olduğu felsefe eğitimi sayesinde insanın özellikle de bir öğrencinin zaaflarını, korkularını, çekincelerini çok iyi bilmekte ve bu özgüven kaynaklı olarak da planlarını istediği doğrultuda uygulayabilmektedir.iletişimi ve felsefeyi her fırsatta ilişkilendirmeyi kafasına koyan, iletişimi felsefik açıdan irdelelememizi uygun bulan minyon hocamız, kanaatimce felsefe kitaplarını ele alarak insan-enformasyon-iletişim gibi konuları merak ederek derse yaklaştığımız takdirde dersten kalınma mümkünatını göz önüne dahi almayacaktır. tüm bunların doğrultusunda herkese kolaylıklar dilerim.
  • ilef ’in atom karıncası olarak da nitelendirilebilecek müthiş sempatik hoca.
    ekleme-çıkarma haftasında okuma listesi, derslere devam ve ders esnasında tartışmalara katılım gibi konulardan bahsederek öğrencilerin gözünü korkutup amaçladığı elemeyi yaptırdıktan sonra, “kalan sağlar bizimdir” anlayışı ile bir dönem boyunca eğitim hayatınızın temelini oluşturacak kavramları gayet anlaşılır bir şekilde öğretir. sayesinde hegel, marx, althusser, gramsci, adorno gibi isimler ve düşündükleri anlaşılması güç kavramlar olmaktan çıkar.
  • doçent dr. çalışmaları ile parmak ısırtan akademisyen. her zaman öğrencinin yanındadır. tez öğrencileri ile ilgilenmeyenlerin aksine, tezinizi tamamlamanız için size her türlü fırsatı sağlar. çalışıyorsanız ve zaman sorununuz varsa evinin kapılarını bile açar.
    http://ilef.ankara.edu.tr/kisiprofil.php?kud=67
  • yaptığım hatadan aldığım tepkiler sonucu bir öğretmenin bu kadar çok öğrenci tarafından çok seviliyor olduğunu gördüğüm, izlenimlerim ve yaşadıklarım sonucu kendimden esef duyduğum hoca: odasına gittiğim nadir zamanlarda son derece yardımcı, güleryüzlü ve hakkında yazılanları göremeyip yanılgıda bulunduğum insan.
    âlet edilen konunun dursun'un ihsânıyla ilgisi olmadığını anlamam bir hata, sonrasında aldığım tepkiler ve izlenimlerimdi.

kendisi gibi etkili kariyerli akademisyenlerin aksine kendisine gelen öğrenciyi meşgul de olsa "sonra gel", "konuyu araştır da gel" kavilleriyle yollamak yerine güleryüzüyle karşılayıp, yardımıyla uğurlar.

sınav sohbetlerinde öğrencinin gözünü biraz korkutup çalışmaya teşvik ederek öğrencinin azami verimli olmasını sağlar.
    çok donanımlı bir insan olduğu dersini almaya başladıktan sonra anlaşılır. verdiği oldukça kuramsal dersler karmaşık, sıkıcı olabilecekken, kendi hazırladığı slayt gösterileri ve anlatımında konuya hakimlik, bütünlük vardır, derslerini gâyet net ve anlaşılır işler.
  • akademik başvurularınızda, sadece onunla çalışmış olmanız bile en büyük referanstır.
    adı her kapıyı açan canım hocamdır. en kısa sürede profesör olacağına inanmaktayım.

edit: 39 yaşında profesör olmuştur... bu unvanı ziyadesiyle hak eden hocalardandır.
  • kültürel çalışmalar alanında türkiye'de otorite sayılabilecek, bu ülkenin değeri bir hoca. hala ilef'te olması büyük bir şans. umarım her zaman halk üniversitelerinde halk çocuklarıyla beraber anlamlandırmaya çalışır içinde yaşadığımız yüzyılı. umarım o da özel bir okula geçip aramızdaki görünmeyen o duvara bir tuğla daha koymaz.
  • savunduğu siyasi görüş bugün pek popüler olmasa da anlatmaktan gocunmayan cesur biri. görüşlerini zevkle dinlediğim tek insandı. ulusunu çok sever. dersinde "devrim çiçekle böcekle yapılmaz, kanla yapılır" sözü beynime kazınmıştır. cesur olarak nitelendirmemin sebebi bu sözlerinin çok farklı yerlere çekilebilecek nitelikte olması. bunu okuyan cahil bir gerizekalı onu faşist olarak nitelendirebilir.

neyse.

kendileriyle çok güzel bir anım vardır. benim okulda olduğum dönem 3. sınıfta iletişim kuramları dersini bir başka hoca veriyordu. o hocadan da dersi cc ile geçmiştim. 4. sınıfta cc ile geçtiğim iletişim kuramları dersini çiler dursun hanımefendinin verdiğini görünce tekrar almaya karar verdim ve dersi aldım. başka derslerden beni tanıyordu. ilk derste beni görünce

- senin burada ne işin var kaldın mı bu dersten ; diye hayretle sordu. pek doğaldır ki benim gibi zeki bir insana bu durumu konduramıyor *

- hayır hocam cc ile geçmiştim. ortalama yükseltmek için buradayım.

kahkahası hala kulaklarımda. sınıfı inletti iyi bok yedin anlamı taşıyan iyi halt ettin cümlesini kurdu. kamçılamıştı beni. zaten kampılamak için söylediği her halinden belliydi. aa ile dersi geçmiştim. geçmemem mümkün değil. çünkü bir dersi insan bu kadar iyi anlatamaz.

ara ara anılarla çiler dursun hanımefendiyi anmaya devam ederiz.

edit: ne siz sorun ne ben söyleyim *