şükela:  tümü | bugün
56 entry daha
  • bediş'in kaçırıldığında oktay'a "yediğimiz dondurmanin tadı hala damagimda" gibi bir şey söyleyerek dondurma yedikleri yere yakın bir yerde rehin tutulduğunu anlatmasi ve böyle kurtarilmasi. zekice mi yoksa cringe mi yıllardır karar veremiyorum ve aklima takılı kaldı yıllardır.
  • hoop sağ kol
    hoop sol kol
    sağ bas çek (ayak hareketi)
    sol bas çek
    öne arkaya (zıplama hareketi)
    öne arkaya

içinde yukarıdaki gibi sözler içeren -tamamını bilmiyorum- bir garip diziydi.
  • bediş'in odasındaki şeffaf telefon.
  • alocum mükücüm.
  • "hayretim şaşti" hala kullanirim bu deyişi.
  • - bediş’in her bölüm kurduğu ilginç hayaller. uzun uzun gösterirlerdi bunu. hep farklı temaları vardı şirinler falan.

- oktay.. baya baya yeni nesil jön olma yolundaydı ama sonra noldu bu elemana bilmiyorum. cenk torun oynardı bunu ve kurtlar vadisi’nde polat alemdar rolnü reddedip pişman olduğunu söylemişti.

- banu’ya tahammül edemezdim. mükü’yü çok severdim. sonradan mükü’ye hem tip hem karakter olarak çok benzeyen bi arkadaşım oldu.

- savaş’ın saçma icatları, saçları, zayıflığı.. sonradan neredesin firuze’de çok ilginç sahneleri olmuştur bu elemanın.
  • (bkz: çocukluk)

ek olarak;
    bediş'in sevgilisi oktay ve değişik saçlı arkadaş savaş aklıma geliyor.
    bir de
    safinaz banu.

edit:
    savaş'ın aslında değişik bir saçı da yokmuş ama beynime öyle kazımışım demek ki. çocukluk travmaları zor atlatılır derlerdi de inanmazdım. o yaşlarda beynime "değişik saç" diye kazımışım ama aslında normal gibi gözüyor.

ah şu dertlerim!!
  • tabii ki oktay. bir nesil jöleli kafayı onun sayesinde sevdik. memoli'yi de rahmetle analım.
  • cilgin bedis'in dedesini uzun zaman boyunca einstein saniyordum.
  • acayip finali. gençlik-komedi dizisinde başrolü son sahnede havaya uçurdular. böyle saykodelik son mu olur lan?! hiç mi çocukların psikolojisini düşünmediniz?
94 entry daha