şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: mad jack) adıylada bilinen çizgi film kahramanı. korsandır kendileri açık denizlerde lapacıyla beraber maceradan maceraya koşmaktadırlar.
 • dünyanın en cesur en güçlü korsanı olmasada en ilginç ve komik korsanı.sadece 13 bölümlüktür çizgi dizideki espirilere 7 den 77 ye herkes gülebilir bölümler rahatça ezberlenebilir.ve de sevimli hayvan lapcı yani snuk bu diziyi güzel kılan bir başka unsur
 • bir gün jack'in korsanlık ehliyetinin süresi dolmuş ve deniz polisine yakalanmıştır.
  ya kuyruk bekle bilmem nerede* eğitim tazelemek ve sınav için ya da zincire vurulmuş halde süresiz zindan seçenekleri sunarlar kendisine...
  ve hemen düşünmeden "zindannnn istiyorum" der polise.
  bu işi biliyor şunu yazan...
 • enteresan bir çizgifilm kahramanıdır, lapacıyla başlarına gelmeyen kalmaz. izlerken eğlendiğinizi hissedersiniz.
 • gelmiş geçmiş en güzel çizgi filmdir.

  idolüm.
 • türdeşlerine göre oldukça tuhaf* olan çizgi dizi.

  en net şekilde hatırlayabildiğim bir bölümü, kibarlığa, adab-ı muaşerete vs. hastalık derecesinde önem veren bir korsan ile jack'ın bir anısını anlatıyor.

  "jack, yıllar önce, etrafta kimsenin de olmadığını sanarak, püskürtmeli bir şekilde hayvani bir hapşırma icra eder. halbuki bizim kibar korsanımız, jack'ın hapşırdığı esnada oradan geçiyordur ama jack onu görmemiştir. bu kibar korsan da jack için "nasıl olur da yüzüme hapşırmasına rağmen özür dilemeden çeker gider ?" diye kızar ve bunun intikamını almak için tüm diyar boyunca jack'i arar. jack ise kendisini böyle birinin aradağını ve intikam için geleceğini öğrenir ve de saklanır. saklanır saklanmasına ancak, sonunda yakalanır ve kibar korsanla aralarında şu diyalog geçer (hatırladığım kadarıyla):

  kibar korsan: demek o pis, kaba, görgüsüz jack buradaymış. söyle bakalım, nasıl böyle utanmaz olabildin de yüzüme hapşırdın ?
  jack: ben, şey, ben, ı-ıhhh(terler)... dur bir saniye. ben yüzüne hapşırmış olabilirim ama sen de bana hiç çok yaşa demedin ama !!!
  kibar korsan: mavi ekran + dumur...

  nihayetinde kibar korsan, "aman tanrım ! nasıl oldu da böyle kaba olabildim. kendimi hiçbir zaman affedemeyeceğim" der ve kendini, üstünde pişmekte olan bir şiş bulunan sala geçirerek, okyanusa bırakır. "

  kaç çizgi dizide şöyle fantastik bir olay sunulabilir ki ?
 • gaydacılara çektirdiklerini hiç unutmam.