• doksanlı yılların ortasında aha grubu' - ki aha grubu süper ayrı bir inceleme hak eder - nun tekrar yorumladıgı, o senelerde futbolcuların revacta olması ve grubun futbolu cok sevmesi sayesinde futbolcularla bezeli bir klibe sahip $arkı. yani grup üyelerimiz kazara güre$ falan sevse istanbul güre$ ihtisas kulubu ve amasya $ekerspor güre$ kulubu güre$cilerini klipte izleyebilirdik.. neyse $ans i$te.

bu klipte tekmil futbolcu grubuna birer meslek verilmi$, yanlı$ hatırlamazsam $u sayacagım meslek dallarını canlandırmı$lardır.. mehmet özdilek ve sergen yalcın polis.. sergen'in daha saclarını kulaklarının üstünden bırakmayıp sakal tıra$ı oldugu günler, $ifo mehmet ise kücücük kafasına büyük gelen $apkası ve bol polis montuyla tırların üstünde süs diye duran michelin figurüne benzemi$tir.. elvir bolic bir eczacıyı canlandırmı$tır. bolic'in o zaman icin türkcesinin cok cok iyi olmaması sayesinde bolic klip boyu eblek eblek gülmü$, agzını bile acmamı$tır. zaten acsa da $arkı calıyo duymazdık.. kaleci $ener kurtulmu$ kahveci. yani zaten $ener'in ''galler prensi iiv $ener'' olacak hali yoktur o tiple. sevimlidir $ener ama klipte, böle aha grubunun elemanları kavga ederken falan sanki 20 senelik kahveci gibi kavgayı usuluyle ayırıp elinde tesbihle fesupanallah ceker. alpay özalan kebabcı. alpay'ın gunduz kulupte antreman, ak$am televole'de espriler yaptıgı dönem. alpay tabi böyle bir organizasyon icerisinde yer almalıdır. cansel özzengin'le tanı$malarıda gene bu döneme rastlar alpi'nin .. rıza calımbay. rıza öyle efendi bir oyuncudur ki bu tür bir $ebeklik icerisinde yer almamı$ ama sanırım gelen ısrarlarıda grubu kırmamak icin geri cevirememi$ bir spartaaaküs'tür. rıza kebapcı da bir kac saniye görünür klip kaptanı olarak hakan ve aykut'un kavgasını ayırır.

klipte grubun ay$e'si esas kızdır. klip tam bir türk filmidir. güzel kız ve ona a$ık mahallenin iki tane civa gibi genci. gerci hakan altun biraz daha cıva'ya benziyordu, aykut daha cok oda sıcaklıgında buharla$mı$ gibi kalıyordu.. neyse bu aykut bakkal cıragı, hakan ise kahveci cıragıdır klipte. ay$e ise bo$ gezip ona buna i$ atan huridir.. ay$e her girdigi ortamda bu iki arkada$ın aklını ba$ından alıp salaga döndürüyor, oradaki futbolcularda muhtemel hakan - aykut kavgasına engel oluyorlardır. kah kavga edip karakola dü$erler, kah yemek yerken birbirlerine girip yedikleri bogazına takılır.. tek amac ay$e'dir.
    klibin sonu gelince grand cheroke'yi kapıya cekip beyaz takım elbisesi icerisinde john leshiba mosheou görünür.. meger mahallenin bekarı ay$e zenci severmi$.. mosheou ay$e'yi kapar ve arabaya bindirip uzakla$ır..

tabi hakan ve aykut vay bana vaylar diyerek birbirlerinin omuzlarına ellerini atarak yürürler ve kar$ıdan gelen iki güzel kızı görünce ataga gecerler fakat olaylar geli$emez..
  • las grecas'ın achilipu şarkısından uyarlanmıştır aynı zamanda.
  • cok guzel bir versiyonu surdan dinlenebilir:

--- +38, beyin hasarina neden olabilir ---

http://www.youtube.com/watch?v=q7vlwrlutk4

--- +38, beyin hasarina neden olabilir ---

sozlerini de yazayim tam olsun:

bir kisim kufur (x30).
  • bu $arkinin klibindeki saglam kadro ocean s eleven'da bile biraraya getirilememi$ti.

-casting-

recep cetin : kasap
    akin sel : bakkal
    elvir bolic : eczaci
    bulent uygun : bolic'in kalfasi
    $ener kurtulmu$ : manav
    mustafa ozkan : taksici
    oktay derelioglu : mahallenin delikanlisi
    alpay ozalan : kebapci
    mehmet ozdilek vs sergen yalcin : polis
    riza calimbay : agir abi
    john leshiba mosheou : arabasi oldugu icin hatunu kapan abilerden

hakan altun boyle bi klip ve $arkidan sonra nasil arabeske yoneldi anlamadim. cok tuhaf olmu$ o geci$. ay$e'yi de sirf bu klipte oynatmak icin gruba almi$lar herhalde. di$ardan oyuncu tutsalar ssk + yol + yemek falan masrafli olurmu$. aykut $imdi napiyor bilmiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=tr8ev4lptbu
  • hababam sınıfı serisinde rahmetli adile teyze*'in hoplayarak söylediği şarkıydı...sırf onun o şarkıyı söylerken ki halini görmek bile hem güldürür hem de -zamansız gittiği için- üzer insanı...
  • klibinde tam kadro şu şekildedir:

1-akın sel: bakkal
    2-recep "takoz" çetin: kasap
    3-oktay derelioğlu: mahalleli
    4-mustafa özkan: taksici
    5-bülent uygun: eczacı kalfası
    6-mehmet "şifo" özdilek: polis
    7-sergen yalçın: polis
    8-elvir boliç: eczacı
    9-şener kurtulmuş: manav
    10-sertan eser: manav çırağı
    11-alpay özalan: lokantacı
    12-rıza "atom karınca" çalımbay: ağır abi
    13-john leşiba moşe: zengin tip
    14-hikmet karaman: figüran
    15- metin altınay: komiser (turnover'a teşekkürler)
    http://www.youtube.com/watch?v=jrqojdkq8qk
  • çocukluk travması yaratan şarkıdır. mahallede kaba, başı boş, dünyaya varlığıyla birşey katmayan bir çocuk vardı. biz kendi grubumuzda oynarken bu da gelir oyuna girerdi. haliyle hep bir kavga yaşardık. çünkü kuralları kendi isteğine göre değiştirmeye çalışır, vahşi yaşamdaki gibi "güçlü güçsüzü yener" felsefesiyle hareket ederdi. yahu çocuk oyunu işte, yenil ne olacak değil mi? ama yoook! o bu şekilde zorbalık yapınca ben de duramazdım ve onunla kavga ederdim. zamanla birbirimizi tanıdığımız için neye sinirlenip neye sinirlenmeyeceğimizi öğrendik ve nerden vuracağımızı bilir hale geldik. birgün yine kavga sırasında "çilli bom bom ahhhh çilli" diyerek hamle yaptı ve benimle alay etmeye başladı. daha önceki deneyimlerden farklı bir teknikti, bu yüzden boşluğa düştüm. yanımdaki arkadaşlarım hahahahahahha diye güldüler bu şarkıyı duyunca. onların gülmesi beni daha da sinirlendirdi. koşturarak eve gittim. bak oynadığımız top benimdi ama "top benim, verin ben gidiyorum" demedim. topu onlara bıraktım, hülya koçyiğit koşması yaptım.

sonra eve gittim aynaya baktım. 12 yaşındaydım ve ilk defa aynada kendimi bu kadar dikkatle inceledim. o zamanlar ergenliğe geç mi giriliyordu bilmiyorum ama farkında değildim büyüyor olduğumu ve vücuduma da dikkat etmiyordum. neyse ilk defa o gün dikkatle aynaya baktım. sonra arkadaşlarımı düşündüm onlar büyüyordu ama ben küçük bir kız çocuğu gibiydim. çillerime baktım, onlardan kurtulmalıydım. onlardan kurtulursam büyüyeceğim inancı oluştu. artık sokağa da inmiyordum. "oyun oynamak çocuklara göre ben büyümeliyim" demeye başladım. kremler, ilaçlar alıp günlerce haftalarca kullanıyor ama hiç etkisini görmüyordum. çok çirkin olduğuma dair ve büyümediğime dair düşünceler beni mutsuz bir salak ergen yapmıştı. annem durumu fark edip çocukken kendisinin de çilleri olduğunu, büyüdüğü zaman geçtiğini anlattı. ancak zaman geçmek bilmiyordu. her sabah aynaya bakıyor ve o taneciklerin hala yerinde durduğunu görünce umutsuzluğa sürükleniyordum. yıllar yılları kovaladı. ne mi oldu? annem yanıldı. "anneler yanılmaz, herşeyi bilir, dıt" desem de kendime, annem yanıldı ey insanlık!
    ben artık seviyorum çilleri, herkeste olmadığı için şanslı hissediyorum (tabi ergenlikte yüzümü kazıma düşünceleri geçiyordu o ayrı). yine de ne zaman bu şarkıyı duysam sinirleniyorum, herkes bana gülmüştü.
  • ülkemizde dirsek atmanın dans sayıldığı yıllarda çekilen bi klibi var bu şarkının. 80lerde ve 90larda çocukluğunu yaşayanlar hakikaten çok tehlikeler altında büyümüşler.

ısrarla bu klibin yeni versiyonu çekilsin. alez elano bobo yattara falan dirsek atma dansı yapsın.
  • zamanında şeker kızların söylemiş olduğu ve hababam vokal grubunun da seslendirmiş olduğu şarkı...
  • hakan altun'un futbolcularla olan klibinde.. manav kaleci şener'in çırağı da tuncay şanlı'dır.

klibin tarihi 1995 ise tuncay 13 yaşında oluyor.. oha diyorum.
hesabın var mı? giriş yap