şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda ikiye ayrılmış gs kongre üyelerinden liseli olmayanların sıkça söylemeye başladığı slogan. son seçimin ana fikrini oluşturur. gs'deki tehlikeli ve acı kutuplaşmaya işaret eder.
 • aslında uygulamanın nasıl olabileceğini düşündüren bir slogandır. çünkü ne yazıkki liseli başkanlar çoğunlukla başarısız olurken yüz yıllık tarihte sadece bir tane tam başarı elde edilmiş ve avrupa kupası alınmış noolduysa da ondan sona olmuştur. daha ileri gitmek yerine bu günlere gerileyen galatasaray kutsal bir camia olmasına karşın çeşitli laf oyunları ve bir takım kendini bilmezler sayesinde bırakın şampiyonluğu ikinciliğe bile erişememiş ve sadece süper ligde mücadele eden "üç büyüklerin" büyüklüğü tartışılır hale gelmiş bir üyesi oluvermiştir aslında liseli başkanlardan ziyade vizyonu geniş ama dili kılıç keskinliğinde yüreği mangal gibi bir başkan gerekir kirli oyunların spora karabulut gibi çöktüğü şu günlerde. galatasaray camiası futbolun ötesinde basketbolunda küreğine atletizminden voleyboluna birçok alanda faaliyet göstermesine karşın hiç bir spor dalının üstüne futbol kadar gidilmemesi ne yazıkki üzücü durma gelmiş üstelik bu güne kadar da nerdeyse hiçbir başkan futbol dışında herhangi bir branşla ilgili atılımlar yapmamıştır bu da liseli başkanların ne yazıkki vizyonlarının darlığını göstermekle birlikte liseli olmayan başkanların "eğer olursa" vizyonlarının geniş olacağını göstermez.
  ama her şeyden öte kutsal galatasaray camiası bence ister liseli ister liseli olmayan olsun çok daha iyi başkanları hak ediyor.
  lise içinde kutuplaşma ne kadar acı olursa olsun hiç birinin aslantepe kavramını önemsemediği daha acı bir gerçek olup ihaleden önce hiç bir proje yokken ihale günü seyran tepeden dubleyolun nasıl geçirildiği bir muamma olarak kalmaya devam edecektir.
  galatasaray büyüklüğünü uefa kupasını alarak kanıtlamış bir kulüptür ama bu büyüklüğün devam ettirilmesi mutlak bir şart olamkla beraber kaybedilen her puan galatasarayımızın büyüklüğüne inen birer darbe olmaktadır.
 • dün itibariyle yeniden seslenen slogan.

  http://skorer.milliyet.com.tr/…/1768156/default.htm
 • cok komik cumle. cimbom halkin filan degil kulubundur, kulube uye olmak icin gs liseli olmak ya da saglamindan bu tayfadan torpilli olmak gereklidir, ornegin kulup halka acik olan sirkete yine o sirketin olmasi gereken stadi 16 yilligin 400 kusur milyona filan satmistir. sen de kombine filan alirsin hem takimimi destekliyorum hem takimim falan kazanacak diye. halbuki takimin dedeler tarafindan coktan borclandirilmistir. gelecegi calinmistir.

  (bkz: bunlar hortumu kendilerine bağlamışlar)
 • milyonlarca taraftarın gönül verdiği bir kulübün birbirini koruyan tarikatçı zihniyetiyle yönetilmesine yönelik isyandır. haklı bir isyandır.

  sırf galatasaray lisesi mezunu diye bir sürü adamın her yıl ucuz târifeden kulübe üye yapılmasına, ama kendi hâlinde galatasaray sevdâlılarından hem 10 bin lira üyelik parası istenip hem de kontenjandan dolayı taleplerin geri çevrilmesine tepkidir.

  kongrelerde ortaya çıkan 70 yaş ortalamalı huzur evi fotoğrafını kabûllenememektir.

  hayatının bu kadar içinde, bu kadar merkezinde gördüğü kulübün bu kadar dışında, bu kadar uzağında tutulmaya karşı çıkmaktır.

  https://twitter.com/…stek/status/671106298629459969
 • galatasaray gibi bir okul takımı için komik olan önerme.