şükela:  tümü | bugün
 • bardağı amerikada 2,5 dolara satılan, çok faydalı olduğu söylenen yeni içecek.

  http://www.hurriyet.com.tr/…/3733460.asp?m=1&gid=69
 • ot gibi yaşayan amerika'lılara pek münasip bir içecektir.
 • hiç bir sikime derman olmayan, amerikalıların artık obeziteye engel olmak için neredeyse boku bile sıkıp içebileceğini gösteren yeni bir icat. bu konu, türkiye sınırları dahilinde insanların ağızlarına baktığı, bir lafıyla bir otun tonlarca satılmasına sebep olacak kadar ünlü bir profosor tarafından kati bir dille yalanlanmıştır. faydalı olduğu iddia edilen herşey için yeşil çay içiniz, keten tohumu tüketiniz efenim. uzun vadede aynı etkiyi mutlak suretle gösterecektir. itin köpeğin sıçtığı otu yemeye gerek yok.
 • amerikanın afganistan, ırak, iran derken yavaştan gözünü hindistana çevirdiğinin kanıtı olan içecektir. bir milyarlık ülkeyi savaşarak elde edemeyeceklerini anlayınca hinduların kutsal saydığı hayvanın* bir numaralı besini olan çimen suyu ile hindistan tarafınlarında kutsal varlıklar olarak görülmek istiyorlar.* ` :inanan olur diye korkuyorum` ` : malum devir komplo teorisi devri`
 • sozkonusu ot catnip ise insanlar belki kafa bulabilmek için içiyor denmesine sebebiyet veren sıvı.
 • amerikali kardeslerin süperli yalanlarindan biri. türkiye'de de yayginlasmaya baslamis, bir kisim teyzeler tarafindan "aooo! çimen suyu ona, buna ve suna iyi geliyormus sekerim!" nidalariyla tüketimi artmistir.

  isin kötüsü (gerçi bu isin iyi bir tarafi yok, isin kötüsü diyince, sanki isin iyisi de varmis gibi algilanmasin. belki de "isin kötüsü" yerine, "isin kendisi" demek lazim... hmm... neyse canim, ne diyordum ben? hah! isin kötüsü...) bu çimenler toplanirken, beraberinde yabani otlar, zehirli tohumlar, hayvani gidalar, zebani yilanlar da araya karisabilirmis. sonra çimen suyu kaynatip, demlenen kisiler, bu sebepten zehirlenebilirmis.

  isin daha da kötüsü (haa, simdi oldu. bu isin bir kötüsü var, bir de daha kötüsü var. evet! isin daha da kötüsü...) amerika'da ota boka tazminat davasi açip, deve yüküyle paralar alinabiliyor. amerikali bir teyze, bu ot suyu yüzünden zehirlense, dava açip "çimen suyu iyi dediler, bana cüce dediler, ben cüce degilim ve zehirlendim hakim bey!" diyebilir. kim iyi demisse, bu teyzeye tazminat ödemek zorunda kalabilir. lakin, güzel türkiye'mizde böyle tazminatli davalar yoktur. olsa bile, yillar sürecegi için, çimenler kurur, kör ölür, badem gözlü olur ve zehirlenen kisi, zehirlenmesiyle kalir. yani diyorum ki, çimen suyu içmek yerine, likir likir su içmek daha iyidir.

  isin en kötüsü (evet! bu isin kötüsü, daha kötüsü ve en kötüsü var) çimen suyu, yesildir. ama yalniz benim icin bak yesil yesil'deki gibi bir yesil degil, baska türlü bir yesil. dikkat ve hassasiyetle yaklasmak lazim.*
 • (bkz: cuppa)
 • saba hanim, gectigimiz haftalarda yayinlanan haber makinasi'nda bu mucize icecegin maskesini kendine has bir yontemle(!) du$urmeyi basarmi$, diyetisyenlerin foyasini(!) meydana cikarmi$tir.

  saba tumer : boyle bir$ey olsa once ineklerin zayiflamalari gerekmez mi?
  okan bayulgen : (system failure)
  hakki devrim : (syntax error)
 • saba hanımın bir ilkokul esprisiyle çökerttiğini zannettiği içecektir. ot yenerek zayıflansa inekler zayıf olurdu cümlesi anneleri tarafından sebze yedirilerek zayıflatılmaya çalışılan tosuncukların en sevdiği cümledir. lisede bioloji dersinden kaçmayıp takip eden herkes bilir ki ineklerin midesinde bulunan bir çeşit bakteri otların tam olarak sindirilmesini ve enerjiye dönüşmesini sağlar. insanda bu bakteri olmadığından otu tam olarak enerjiye dönüştüremeden dışarı atarız.
 • forum bornovanın göbeğindeki meyve sucuda içebilirsiniz. tükkanın her yeri çimen saksıları ile dolu. denemesi parayla.

  (bkz: pump juice bars)