şükela:  tümü | bugün
  • az evvel twitterda çınlattık da kendisinin kulaklarını epeyce..
    baktım sözlükte kendisi için hususi bi başlık açılmamış.. bu eksiği ben gidereyim dedim..

cimri erkek, düşman başına bile dilenemeyecek erkektir dostlar..
    allah insanı böylesinden korusun..

kadının cimrisi de fena.. kabul.. ama bu cimrilik, erkekte başka türlü bi sakil duruyo..
  • şu hayatta bi' tek ipiyle kuşağı, sikiyle taşağı vardır. o kadar.
  • hesap ödememeyi "kadınlık" düsturu olarak betimlemiş kızların ağrına giden erkektir. orospik tavırlarının hastası olduğumuz kızlar için bir erkek hesap ödediği sürece verilesi erkektir. ödemediği sürece de işte böyle "cimri erkek"tir.
  • dangalak değilseniz, "cimri erkek" ile, sürekli hesap ödemeyi reddeden erkeği kastetmediğimizi anlarsınız mesela..

cimri erkek başka bişeydir..
    hesabı kendisi ödeyeceğini bildiği zamanlarda, hatunu özellikle simit sarayına götürmeye çalışan bi kişidir..

öff bi buket çiçeğe şimdi dünyanın parasını vereceğime, en az üç buluşmayı o parayla aradan çıkarırım diyen erkektir..

ıyyy
  • aslında hesabı ödeyen erkektir ama o yemekte tatlı olmaz, tuzlu olmaz, lezzet olmaz. kurudur, cimriyle yiyip içilen her şey.
  • bugüne kadar 14585 kadın tanıdım. cimri erkek tarifini genellikle: hesap ödemeyen olarak tanımladılar.

hesabı kendisi ödeyeceği zamanlar imiş... hmmm ne zaman ödediniz ki? ya da ödemeye çalıştınız ki de "hesabı kendi ödeyeceği zaman" diyorsunuz.

cimri erkek tarifini bir erkek gözüyle yapacak olursam: ona anlam ifade edecek hediyeleri almaktan çekinmeyen ve fedakarlık yapabilendir.

ama öyle değil imiş. bir çiçeğe üç yemek parası ödemeyen akıllı erkek imiş cimri erkek.
  • hah çok güzel değinilmiş..
    cimri erkek, arkadaşlarıyla beraberce bi yere gittiğinde, kendisi sipariş vermeyip, yanındakilerin tabaklarından otlanan erkektir mesela..
    hepimiz tanıyoruz o cimri erkekleri..
    hepimiz, cebinde akrep var onun diyoruz öyleleri için
    yemeyin şimdi kimseyi
  • sözlük kezbanları tarafından eleştirilen erkek.
  • sözlük dangalakları tarafından toz kondurulmayan erkek..
    (e zorla kaşınıyosunuz :/ )
  • cimrilik vs. gibi bir başlık yerine cimri erkek başlığında tartışılması eleştirinin amacını hedefini zaten gösteriyor. ama acı gerçek şu ki, istediğiniz çiçekler, pahalı yemekler kadar değeriniz yok :'(