şükela:  tümü | bugün
  • çimentaş ile karıştırılabilen kuruluş
  • mersin de biri beyaz biri gri biri ihtiyaca gore gri-beyaz cimento olmak uzere 3 fırınla cimento ureten buyuk tesis. son olarak turkiyede uretilmeyen ve kendi know how ı ile kalsiyum alüminatlı cimento yu urettigi soylendigine gore argeye baya bi yatırım yapan kurulus.
  • en buyuk hissedarlari sabanci holding, adana cimento ve akcansa olan akdeniz bolgesi cimento sirketi
  • her ne kadar cok calıstırmasından yakınılsa da yaptıgı %50'ye varan zamla calısanlarının kalbinde taht kurmustur.
    herkese yaptı mı bilmiyorum bizim arkadaslara yapmıs.
  • son olarak italya'da çimento terminali almış ve uluslararası arenada yer almaya ne kadar istekli olduklarını bir kez daha göstermişlerdir.
  • işçilerini rezalet bir ortamda çalıştıran, 1 bardak çay içmelerine bile karışan müdürleri vardır. yıllardır üretim sahasına temizlikçi eli değmemiş bir fabrikaya sahip, kafayı ne yaparım da koçu bu yıl geçerim düşünceleri ile yemiş yönetim kurulu ile kapitalizmin en vahşi yüzüdür. tabii tüm bunlar eskişehir fabrikası için geçerlidir, diğerleri nasıldır görmedim, duymadım.
  • 2011 yılı 3. çeyreğinde toplam 105.344.226 tl kar elde etmiş. ki bu rakam 2010 yılı toplam karının bile üzerinde.

gel gör ki bu performansı borsadaki hissesine yansıtmakta zorlanıyor. tamam % 3 az bir artış değil, borsanın duraan olduğu bir günde; ancak bu hisse 2010 yılı sonunda ve 2011 yılı başında resmen çakıldı (10 küsürlerden 6,5'lara kadar). şimdi eski seviyelerine gelmesini bekliyoruz, ama çıkışta hantal.
  • 18 kasım 2011 tarihinde kap'a verdiği bilgiye göre afyon çimentonun %51'ini almak için italcemeti'ye teklifte bulunan firmadır
  • (bkz: ısıdaç 40)