• keşke haklarını bana devredebilseler dediğim yazar topluluğu. 20 yaşında kronik hastalığı bulunmayan biri olarak aşıda öncelikli değilim. inşallah komplo teorilerine inanıp vurdurmazsınızda öncelik bana gelir.
  • çin aşısının henüz 3. faz testleri bitmedi. üstelik bu testlerin sonuçlarını aşının uygulanacağı ülkeler açıklayacakmış yani akp'den dinleyecekmişiz. aylardır kendisini eve kapatan korona konusunda oldukça duyarlı ve dikkatli, kronik hastalığı olmayan yirmili yaşların sonunda bir yazar olarak, henüz 3. faz testleri devam eden yani uzun vadede sağlıklı olduğu ve hastalıktan korunduğu şüpheli olan bir aşı ile şansımı denemektense doğal yollardan koronayla şansımı denemeyi tercih ederim.
  • beni de şimdilik yazın dediğim grup.

dsö onaylamadan ulaşabildiğim tek alternatif çin aşısı olacaksa erteleyeceğim olmayı. onaylı diğer aşılardan olabilirsem onlar için zorlayacağım kendimi.

onaylanırsa tabi ki gidip olurum çin aşısını da.
  • uzaktan havalı tüfekle vurmadıkları sürece olmayacağım aşı. bu adamlar dünya yuvarlak dese düz dünya savunucusu olurum, öyle yalancılar çünkü. doğru söyledikleri 1(yazıyla bir) tane şey olmadı 20 yıldır. kim bilir hangi ithalatçı kankitoları ihale alacak yine.

resmen denek olarak kullanacaklar bitmemiş aşıyı ve kim bilir kaç para alıyorlar el altından bunun için. çok da hevesli olmayın, aşı diye mercimek çorbası koyarlar da iğnelere ruhun duymaz.
  • bu sikik muhabbet yüzünden salgından 2 senede kurtulamayacağız gibi görünüyor. her yerde çin aşısı olmam lafları dönüyor.
    ne var kardeşim çin aşısında? güvenli olmadığına dair bir bulgu mu var, aşıyı olan pirinç tarlasında çalışmak mı istiyor, canı yarasa çorbası mı istiyor?
    olun şu amına kodumun aşısını da kurtulalım şu işlerden.
  • olmaya daha sıcak bakıyordum. yıllarını aşı teknolojisine vermiş, enfeksiyon dalında onlarca çalışma ve makalesi olan birbirinden değerli ekşi sözlük bilim adamları sakın olmayın diye yazdıkça kesin olmam gerektiğine karar verdim.

saygılar.
  • çin aşısını dünyada bizden fazla sipariş eden bir ülke daha yok. edenlerin de iptal ettiğine dair haberler var. hem de avrupa ve amerika menşeli diğer aşılardan daha pahalı. 3. fazı konusunda ciddi bilgi eksikliği var. ben bu aşılardan yine birileri hem yolunu bulacak hem de çin kendi aşısını 3. faz olarak necip türk milleti üzerinde denemiş olacak diye düşünüyorum. biliyorsunuz önemli olan aşının domuz ürünlerinden imal edilmemesi ve siyonist üretimi olmamasıdır, rahatça ölebilirsiniz.
  • aylardır “aşı olmayacağım” diyenleri çomarlıkla suçlayan yazarlardır.*
  • yakın zamanda sike sike çin aşısı olan yazarlara evrilecek başlıktır.

kimse size sormayacak, olumsuz bir durumda her zaman olduğu gibi şahsı sorumlu olmayacaktır, olursa da rabbi ve milleti onu affeder.
  • aralık sonunda ingiltere'ye taşınacağım için olmayacağım aşıdır.

yalnız burada kritik bir nokta var. hiçbir ülkenin almaya tenezzül etmediği bu aşı türkiye'de ilk önce sağlık çalışanlarına vurulacak. şu anda ülkenin en kritik noktadaki insanlarını 'kobay' olarak kullanmak ne kadar mantıklı bilmiyorum. her şey kötü ama bu adamların elini attığı her şey daha da kötüye gider. aklınızdan çıkarmayın.
163 entry daha
hesabın var mı? giriş yap