şükela:  tümü | bugün
  • oldukça yüksektir.
    ama olay çıkar. benden söylemesi.

not: kanunen imkansız diyenler kanada vatandaşı sanırım. ah canım ya kıyamam :))
  • yüzde 99.9'dur.

şöyle yapacaklar, aşıyı vurulmazsan sokağa çıkman otobüse binmen okula veya işe gitmem yasak olacak.

binde birlik dışarıyı sevmeyen + dışarıya çıkmaya ihtiyacı olmayan dilimdeysen vurulmayabilirsin belki.
  • saçmalıktır.

2 güne kalmaz halk ayaklanır, kimsenin alı yaptıracağı yok, kimsenin zoruyla da vücuduma ne olduğu belirsiz bir sıvıyı sokmam.
  • ayrıca şu haberi de bırakalım, haberdeki garabet tablosuna dikkat edin ey ahali. çin aşısını bizden başka halkına lâyık gören ülke neredeyse yok. bir endonezya var, onlar da yine daha büyük miktarda avrupa'nın amerika'nın tercih ettiği aşılardan sipariş etmişler.

https://tr.euronews.com/…c-as-s-icin-cin-ile-anlast
  • aşı vurdurmayanlara ağır psikolojik baskı uygulayacaklar görürsünüz.
    bu iş 'aşı vurdurmayan fetöcüdür'e kadar bile gidebilir.
  • normal asilarin bile birçoğu zorunlu değilken ki bunlara agir hasar birakacak hastaliklarin asilari da dahil hic sanmiyorum zorunlu olacağını
    edit: mesaj atanlara ithafen, arkadaşlar olaya biraz da politik olarak bakalım çin aşısını zorunlu olarak vurulan seçmen sandıkta ne söyleyecek ?
  • kısırlaştırıcı formüllü avrupa ya da ibneleştirici esanslı abd aşısını vurulurum yine de bu ne idüğü belirsiz çin aşısını vurulmam amk.

eğer büyük resim dünya nüfusunu azaltmaksa ben varım, fakat çin malı aşıya günahımı vermem dostum.
  • aşı karşıtlarının en büyük karşıtı olmama rağmen beden dokunulmazlığının ağır ihlali olacağından olay yaratacak hadisedir. gerçi orta doğu ülkesinde olay yaratır mı bilemiyorum tabii. bir kişinin bedeninden zorla kan vs alınamayacağı gibi zorla da bir şey enjekte edilemez. şahsi fikrim herkesin güvenlir, uzun dönem testleri yapılmış aşılara güvenip yaptırması gerektiğidir, fakat beden dokunulmazlığı olayını görmezden gelemem.
  • hes kodu ile entegre olabilecek bir durum. mesela uçağa binmek istiyorsun. hes kodun var veya alıyorsun. ama aşı yaptırmamışsın. bu durumda en basitinden, uçağa alınmayacaksın. şehirler arası seyahatlerde, spor salonlarında, iş görüşmelerinde, ders anlatımlarında... kısaca hayatın her aksiyonunda kısıtlama görebilirsin. aşın yok giremezsin, aşın yok binemezsin vs...

edit: imla
  • umbrella corporation üretse daha güvenilir olurdu.