şükela:  tümü | bugün
 • birçok insanın 'bende görmüştüm' dediği şey. bu türlü olaylar genelde gece yaşanır.
 • bildiğin halusinasyondur.
 • içinde yoğrulunan kültüre göre farklı formlarda vuku bulabilen sanrı. örneğin amerika' da 3 milyon' dan fazla insan uzaylı gördüğünü iddia ediyor. bir kısmı uzaylılar tarafından kaçırılıp taraflarından denek olarak kullanılmış oluyor. kusursuz bir şekilde kaçırıldıkdan sonra günümüz teknolojisiyle kan örnekleri falan alınıyor.
  ingiltere' de ise hayaletler meşhur. bir türk genci hayalet deyince gülerken onlar ana haber bültenlerinde bile gösterebiliyorlar.

  peki burdan ne anlamamız gerekiyor? ortalıkda dolaşıp istediği kişilere görünen yaratıklar gerçekten var dünya' da. fakat bir türlü ne olduklarına emin olamıyoruz ve her kültürün bunlara taktığı isimler mi farklı acaba?

  herhangi ikisini karşılaştırmak gerekirse cinler insanları çarpar. uzaylılar ise kaçırıp üzerlerinde deney yapar. o zaman aynı türden bahsetmiyoruz. çünkü cinler tarafından kaçırılmaz genelde insanlar. cinler karanlıkda görünüp göz kırparlar, gülerler pis pis vs.. (artık eskisi gibi yüz felcine de sebep olmuyorlar *). peki niye amerika' da cinler meşhur değil. yada neden bizi sık sık uzaylılar kaçırmıyor. her coğrafyayı farklı numaralarla kandırma kararı almadılarsa farklı canlılardan bahsediyoruz. ya da başka bir deyişle farklı kültürlerden bahsediyoruz. insanların korkuyu yaratma biçimi inancıyla sınırlı kalıyor gibi sanki.

  dünya küçüldükçe* daha tutarlı ortak bir korku paydası oluşacaktır bence.
 • ben mesela gözlerimin bitiş noktalarına yeterli miktarda baskı uygulayıp aynaya baktığımda görüdüğüm şeyin bir cin olduğuna yemin edebilirim. gözlerdeki baskı görüntüyü garip bir hale sokuyor. benim başka bir formum aynanın zahiri kısmında pehdah* oluyor. ayaklarını göremedim ama*. yüze kilitlendim. cin dedikleri öyle bir şey olsa gerek. burdan şu sonuca varabilirim, cin dedikleri aslında kişinin kendisidir. bir göz baskısı sonucu ortaya çıkar. üzücü olan ne biliyor musun sevgili sözlük? bu cinle yaşıyorum lan ben küçüklüğümden beri.

  anlatılan cinleri kafanda kur kur olacağı budur tabii. cinler ayrı bir dert, anlatılanlarsa iyice... cin' e giden yolda her şey mubahtır diyorum ve kendi cininizden gayrı cinleri görmek istiyorsanız birkaç sırrı sizle paylaşmayı boynumun borcu bilirim.

  öncelikle bizim oralarda* pek itimat edilir bu yaratıklara. her evin mutlaka bir cinli hikayesi vardır. cinlerin habitatı olarak ırmak boyları ve mezarlığın olduğu yerler idealdir ki oralar ya mezarlıktır ya ırmak boyu. birinci ağızdan anlatılanı hiç duymadım o kişinin hikayesi bir şekilde tüm köy halkının hikayesi oluveriyor. dinlediklerimin en yakını dedemin hikayesidir. '' hep önünü keserlermiş!'' şeklinde anlatılır. ayrıca herkesi kınıyorum, yaratıcılık çağındaki* bana bunları anlatan herkes bu halimden suçludur. gözlerimi bozdum lan sizin yüzünüzden!

  ben gözlerimi bozdum fakat, kafayı bozanlar olduğuna bizzat şahidim. iki kız kardeş epey yaşlılar. cinlerle kavga ettiği iddia ediliyor bunların. duvarlara odunla giriştiğini gördüm, lal* olmaları nedeniyle bir şey anlaşılmıyor ama küfrediyorlarmış. psikiyatrik bir rahatsızlıkları var dedim. sus çarpılırsın dediler, cevab veremedim.
 • çoğunlukla infrasound kaynakları yakınında yaşamaktan kaynaklanır. mesela böyle direk üzerinde parıldayan balon gibi bi nesne mi gördünüz? o da korona boşalmasıdır izolatörlerin temizlenmesinden sonda bişicik kalmaz..