şükela:  tümü | bugün
 • kıyamete yakın çıkacak olan yecüc ve mecüc kavmi bunları görse bizim çıkmanıza gerek yok uyumaya devam edelim derdi.
  bazen düşünüyorum keşke japonya 2.dünya savaşını keşke kazansaydı o zaman dünya'da çin diye bir devlet olmazdı.
  ama japonlar o dönem hitler'den daha beterdi zamanında hitler'in yahudilere yaptığının aynısını japonlar çinlilere yapmıştır.ancak abd yapılan insan deneylerinden yaralanmak için bu katliamı yapanlara tam dokunuzmazlık verdi ve olayı kapadı.
 • bu sene türkiye ile 50. dostluk yılı kutlanacak olan ülke.
 • cezaevlerinde abd'den daha az kisi var diye bas bas bagiran yazarlari suraya davet edelim:
  https://twitter.com/…tatus/1348609367667576832?s=19

  evet, abd'de cok cok limitli sayida olan idam (2019 yilinda 22 kisi idam edilmis); cin'de cok cok daha yuksek sayida.

  elleri kollari bagla, ates et, ayni hitlerin yaptigi gibi. sonra adamlari yak.

  boylece cezaevlerine gitmelerine bile gerek yok. adami donuna kadar takip eden cin'e sorsan, sozde adam kayboldu der. hala burda gereksiz goy goy yapmaya da devam eden wumaocular 2-3 euro karsiliginda entry girmeye devam eder.

  ne diyelim kendilerine. para alipta, katil bir hukumeti savunan; yargisiz insanlari olduren bir yerin tarafinda olmakta bir ayri omurgasizlik.
 • rus şeytanıyla birlikte dünyanın başına bela olmuş ülke.
 • yeryüzünden tamamen silinmesi gereken 2 devletten biri. diğeri (bkz: hindistan)
 • dunyanin en tehlikeli ulkesi. abd'nin en kotu hali, bunlarin en iyi halinden en az milyon kat iyidir.
 • doksanlarda bir grup aptal tarafından, zenginleşme ile birlikte çin'in yavaş yavaş demokrasiye geçeceği, demokrasi olmadan piyasa sisteminin yaşayamayacağı iddia edilirdi. bu iddianın ne kadar yanlış bir hüsnü kuruntu olduğu son yirmi yılda net biçimde anlaşıldı.

  artık çin'in, küçük bir azınlığın tahakkümündeki baskıcı bir rejim olarak kalacağı kesinleşti. böylece "piyasa kapitalizmi demokrasi getirir mi" tartışması da sona erdi. bundan daha korkutucu olanı ise, önümüzdeki dönemde çin'in, kendi rejimini ihraç etmeye başlaması olacak.
 • kendi rejimini ve ateizmi ihraç etmeye başlayan ülke. abd ve ab gibi bölgesel çatışma içerde adam tutma ile uğraşmaz bunlar. parayla satın alabilirsem alır alamazsa mokoko.
 • türkiye'nin asla ve asla (bak sakın diyorum) düşmanlık etmemesi gereken dev. bu adamlar kendilerine yapılanı asla unutmaz. dünya'nın süper gücü oldukları zaman başımıza büyük belalar açabilirler.

  şu an da sadece ekonomik bir dev olarak gözükseler bile yarın dünya sahnesine siyasi ve askeri bir dev olarak da çıkacaklar.

  çin çok ciddi bir çekim merkezi haline geliyor fakat bazı körler rejimlerinden dolayı bu durumu küçümsüyor. bu stratejik bir hata.

  özellikle kaynatılmaya çalışılan uygur meselesi ile abd'nin yapmak istediği bizi çin'e karşı ön cepheye sürmektir.bu hataya düşülmemeli.

  geleceğin iki kutuplu dünyasında iki tarafında suyuna giderek mümkün olduğunca gelecekte çıkabilecek büyük krizlerden türkiye'yi korumamız gerekiyor.

  sıcak bir çatışma çıkabileceğini düşünmüyorum. zaten sıcak bir çatışma durumunda nato üyeliğimiz sebebiyle safımız belli. fakat böyle bir çatışma olursa einstein'in da dediği gibi taş devrine geri döneriz. onun için de hiç bir şeyin önemi kalmaz.