şükela:  tümü | bugün
  • kovid-19'un merkezi olan vuhan'da karantinanın kalktığını okuyunca aklıma takılan mesele. bunların hepsi evde kapalı değil miydi enfekte olup iyileşmiş olamazlar, ilaç da bulunmadı. o zaman nasıl karantina kaldırıldı?
  • sorunun cevabı kendi içinde saklı zaten. bilmeden cevap vermişsin. wuhan'da çekilen videoları izlemeni öneririm. ölen insanlar gitti. kalanlar da virüsü yenenler. haliyle yaklaşık bir ay karantinada insanlar kalınca virüs yayilamadi. oldurebileceklerini öldürdü. kalanlar da bağışıklığı kuvvetli olanlar.
  • benimde aklıma takılan soru. çin bu işi çözmüş görünüyor.

bu durumda 2 ihtimal var.
    1. çin tedaviyi buldu paylaşmıyor.
    2. diğer ülkeler tedaviyi biliyor uygulamıyor.

edit. gerizekalilar demeye getiriyor ki wuhan da herkese bulaştı virüs. ıyileşen iyilesti ölen öldü. wuhan nüfusu 11 milyon be gerzek. bu ölüm oranına göre dünyada salgın 2 ay önce bitmiş demek ki.
  • 3. hepimiz öldük şu an matrixteyiz.
  • salaklar gelmiş yine öff ki ne öfff....

karantina bölgesinde evlere kapandı insanlar.
    ağırlaşan hastaneye gitti, hayatta tutabildiklerini tuttu doktorlar, diğerleri öldü.
    hiç virüs bulaşmamış olanlar karantinadayken virüsün yayılması durdu, öldü amına kodumun virüsü yeni beden bulamadı anladınız mı?

çin'in ihracatı durdu, herifler tedaviyi paylaşmıyor evet. yeminle ağır gerizekalısınız, ekşi'ye falan login olurken şifrenizi nasıl doğru giriyorsunuz lan siz?
  • benim aklıma takılan ise çin bu işi gerçekten çözdü mü sorusu. bilgisayar oyunlarında bile çinliden başkasına güvenmeyen, çinliden başkasına yardım etmeyen ve hatta arkadaşlık bile etmeyen bir millet bu. dünyaya karşı çok fazla açık verip itibar kaybettiler. bilemiyorum, birden bire çözmüş olmaları pek inandırıcı gelmiyor.
  • çin'de 8 milyon kayıp insandan bahsediliyor ve bununla ilgili çok ciddi kanıtlar var.
    (bkz: çin'de 2 ayda 8 milyon hattın iptal olması)

tahmin edin bakalım, ateizmin en güzel yaşandığı ülkelerden olan çin bu 8 milyon insana ne yaptı?
  • çin'de vaka sayısının hafiften artıyor olmasına bakılırsa anlamsız soru.

https://www.worldometers.info/…virus/country/china/
  • bana kalsa yenemedi. çin'e güvenmek yapılacak
    en son şey. uncle trump'a katılıyorum bu konuda (bkz: çin virüsü)
  • sadece karantina ile çözüldüyse neden aylarca dışarı çıkamadılar?

(bkz: kovid-19)