şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genelde köylerde bulunan, eski tür kuyulardır. bunlar genelde kapatılır, ya demir örtülür, ya başka bir şey ile kapatmaya çalışırlar. geceleyin dindar olun, dinsiz olun yakınından geçemezsiniz. herhalde hava akımı gibi bir şey oluyor, eğer ki denk gelirseniz garip bir uğultu çıkıyor içinden; ama o an büzüğünüz öyle hava akımı falan filan demiyor direk sıçıveriyorsunuz altınıza. oldu da içinde bir hayvan ya da böcekler falan da yuva falan yapmışsa, ve garip ses çıkartıyorsa da köyü direk terkediyorsunuz zaten. tüm halk da saykoya bağlıyor haliyle.

  gariptir türkiye'nin doğusundan tutun, batısına; tek tük de olsa vardır bu cin kuyularından. daha çok doğuda urfa falan civarındadır gerçi.
 • fragmanı bile kötü. makyajlar falan bildiğin çok ucuz kalmış hele bir de uçan kargalar var ki rezalet olmuş.
 • türk korku filmlerinden hoşlanmıyorsanız sevmeyeceğiniz bir film. ama cinli & şeytanlı konular ilginizi çekiyorsa, belki de en gerçekçi cin hikayelerinden biri. zaten

  --- spoiler ---
  filmin sonunda hikayenin gerçek olduğunu, köydeki insanlarla yapılan konuşmalardan görüyorsunuz

  çocuğu olmayan bir çiftin tabir-i caiz ise cinci hacı hocaya gidip, başlarının beladan çıkmamasını anlatıyor film. cin kuyusu köyüne denk geliyorlar ve bu köye bir nevi hapsoluyorlar. lanetlenmiş bu köyde çocuk yok, tüm çocuklar cin kuyusuna atlayıp bir nevi cine dönüşüyor. çocuğu olmayan çiftin evlatlık bir kızı da var, bu kız da cin çocuklarla iletişim kurabiliyor. psikopatın dibini de zaten bu diyaloglarda yaşıyorsunuz.

  --- spoiler ---

  hamilelerin asla gitmemesi gereken bir film, ama bunun dışında bu tarz filmlerden hoşlanıyorsanız oldukça seversiniz.

  eşim hamile olduğu için o başka filme gitti, ben bu filme girdim. iyiki de izletmemişim, dine-cine inanmayan adam olarak ben bile tırstım açıkcası.

  düşük bütçesine rağmen güzel yapmışlar, büyük ihtimal devamı da gelir.
 • profesyonellikten uzak, kötü makyaj, korku filminde klasik bulunan simgelerin çoğu bulundurularak ve sadece ses efekti ile film yapmaya çalışmışlar.

  --- spoiler ---

  film boyunca kahkahalarla güldüm ve asıl bombayı filmin sonuna saklamışlardı. yani inandırıcılığı artsın diye köy halkından birileri ile röportaj yapılan sahneleri de filmin sonuna ya da başına eklerler ya, işte bu filmde de aynen öyle yapılmış ama inandırmaya uzaklaştırmışlardır.
  --- spoiler ---
  film gerçekten çok kötü bir filmdir.
  kesinlikle gitmeyin ve böyle kötü filmlerin çekilmesi için insanlara vesile olmayın.gerçekten sırf korku filmi yapmak için bu kadar kasmaya gerek yok dediğim filmdir.

  (bkz: ben ettim sen etme kardeş)
 • tarihin en sıkıcı türk korku filmidir.

  başından sonuna kadar zor da olsa dayandım. huyum kurusun film ne kadar kötü olursa olsun sonuna kadar dayanırım. ancak bu filmde dayanma sınırlarımı zorladım emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim. artık master jedi statüsüne ulaştım sayenizde.

  o değil imdb'de 5.6 gibi bir puanı da var bu berbat filmin. 70 küsür kişi oylamış. hangi kafa ile oyladınız ne içtiniz çok merak ediyorum.

  geçen izlediğim ceberrut'tan sonra daha kötüsü olmaz diyordum kendilerinden çok çok özür diliyorum ki varmış. spoiler'a falan girmeye gerek bile yok.

  şahsi puanım: 2.4/ 10. kaldı ki 4 ve üzeri harbi gene izlenebilir oluyor.
 • film, başroldeki kadının 30 saniye aralıklarla çığlık attığı, anlamsız ifadelere sahip karakterlerin barındığı bir korku yapımıdır. senaryo olmamış, görüntüler olmamış, kargalar çok yapmacık, sondaki köylü röportajları çok absürt kalmıştır. izlemeyin ya.