şükela:  tümü | bugün
 • ben neden sözlük kıdemlisi yaptığını anlamadığım kişi, yardımcı oluruz herdaim o ayrı...
 • komşular arası network olayına yepyeni orporjinal fikir bulmuş insan. "dosya geliyooo tuut" gibi "incoming file transfer" uyarılarını önceden düşünmüş mühendis beyinli, harika fikir sahibi*.
 • cem berksoy'u kesfiyle saygilarimi kazanmis bir müzik sever...
 • gulme kom$una gelir ba$ina atasozunun yaraticilarindan yeni bir eser. dev produksiyon. bundan kelli kom$ularini daha dikkatli secmesi gerektigine inandigim, "welcome to the club" dedigim kulubuyer.
 • bugun hayatını kurtardığım insandır. üstüne hızla gelen tramvayın altında kalmaktan son anda çekerek kurtardım ikimiz de yere düştük o anda arkadaki dükkanda r.e.m'den loosing my religon'ın en can alıcı kısmı çalmaya başladı ki ortam buna müsaitti yerden kalkarak yürümeye başladık bana:
  "-hayatımı kurtardın!" dedi.
  bir gülümseme ile yanıt verdim ama asla sessizliğimi bozmadım. very irish person un da şaşkın bakışları arasında kalabalıkta yavaşça kayboldum. herkes siyah beyaz dı ama biz renkli gözüküyoduk..yürümeye devam ettim..omzuma çarpan insanlara aldırmadan. arkama bakmadan.

  (bkz: orhan pamuk muyum neyim kardeşim)
 • yazın gelmesiyle birlikte, alacakaranlık kuşağı misali, kabuslarımızdan ve dilimizden eksik olmayan olası bir müjde ar ve pınar altuğ kombinasyonuna rağmen, çimlere yaymayı, para ve bünye sınırlarını zorlayarak hemen herşeyi yemeyi benimle birlikte kendine misyon edinmiş, bu uğurda kendisini asla yalnız bırakmayacağım bir akı kondansatörüdür kendisi.
 • bu kişi nickimi kıskanırmıs, engin bilgilere de sahipmiş.. kendisiyle birgun bulusulacak ve uzun uzun bahsedilecektir bu engin bilgilerden..
 • sanırım "biraz da yere bakmadan yürek yakayım da havamı bulayım" dediği bir esnada ayak nahiyesinde serbest lif atımlarına maruz kalmış şefkat gösterilesi pıtır*. hoş sonuç itibariyle kendisi işine gitmemiş ve durum bizzat işine gelmiştir. evde yayılmacı politika izleyen, daralan tez yazma zamanindan kelli tez zamanda görmeye nail olamayacağim bu sebeple çok çok özlemeye devam etmek durumunda kaldığım kıvır*
 • bundan bir süre önce, ortak tez hocamızın odasına biraz daha erken gittiğimden, bulduğum malzemeleri gösterirken çıkardığım her doküman ile bekleme süresinin artmasından dolayı kendisinden geçen kişi idi.
  amma velakin kendisi kinci biriymiş. gün oldu, devran döndü. bugün odaya erken giden kendisi oldu ve tezinin neredeyse bitmiş, "oha" halini hocaya gösterirken, girl power'ı kuran sayın hoca ile sayın cin ruhiye beni yaklaşık 40 dakika boyu yakın odada bulunan kütüphanedeki kitapların isimlerini ezberlememe sebep oldular. sona kalan dona kalırmış, bugün iyice öğrendim efendim.
  isterdim ki, orada sıkılırken yanımda deniz topum olsaydı da kafamda sektirseydim bi yandan. fok gibi.
 • sözcüklerin aldatıcılığına yakınlığından gözleri dinleyen, sesinin narinliğini alınganlığına borçlu gibi duran meyvesuyu içicisi..
  sanırım hiç bir karpuza kıyamadığından kaynaklanıyor üzüntüsü, oysa ki karpuzların bazıları düşmeyi göze almalı tek koltuğa sığışırken..
  bazen kendiliğinden yarılmayınca yemek kısmet olmaz karpuzu..
  karpuz nerden geldi aklıma bilmiyorum.. kıvırcık da değil halbu ki..
  doğru cevabı bulduğu için tebrik ederim.. ortada dolaşan sahte para miktarını düşünerek yaklaşmak gerekiyor..*
  ikinci soruya geçme hakkını kazandı kendisi..
  fırsattan istifade trip atmayacağı zirveler organize etmesini dilerim.