şükela:  tümü | bugün
  • her zaman ayağını yorganına göre uzatan, ve işleri hep planlı programlı yürüten çin’li bürokratların, bu kez de doğu türkistan’da çıkan olaylar (ve takip eden büyük kırım) ile eşzamanlı başlattıkları (22 haziran 2009!), ve türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına çin gezisi rüşveti sunan bir kompozisyon (!!) yarışması. çin gezisi kazanmak için yazmanız gereken kompozisyonun (!!!) konusunu yarışmanın adı sanırım belli ediyor: ben ve çin

(bkz: ben ve çin’le ilgili yüce duygularım)

çin yönetiminin sürdürdüğü kıyımlar ve kanlı politikalara karşı olan herkesi aşağıda katılım koşullarını bulabileceğiniz yarışmaya katılarak hem çin yönetimini, hem de yazdıklarını e-mail yoluyla yönlendirebilecekleri tüm basın kuruluşlarını – çin yöntemleriyle ilgili kişisel görüş ve hislerini iletmeye davet ediyorum.

tarihin en talihsiz halkla ilişkiler kampanyalarından birinin parçası olmak bana ayrıca sanatsal bir haz verecektir.

(bkz: #16460214)
    (bkz: 6 temmuz 2009 urumçi çatışması)
    (bkz: temmuz 2009 doğu türkistan soykırımı)

konu başliği:ben ve çin
    türü:kompozisyon
    amaci:çin halk cumhuriyetinin kuruluşunun 60.yılı kutlamaları çerçevesinde ç.h.c. ile türkiye arasında dostluk köprüleri kurulmasına katkıda bulunmak. `bu yarışma çin uluslararası radyosu (cri) türkçe servisi ile yön radyo'nun işbirliği ile gerçekleştirilmektedir`.
    kapsami:serbest

katilim süresi: 22 haziran-22 ağustos 2009

katilim koşullari

1) yarışma, t.c. vatandaşı olan tüm katılımcılara açıktır.
    2) kompozisyonlar a4 kağıdı boyutunda yazılacaktır.
    4) kompozisyonlar okunaklı ve anlaşılır şekilde türkçe yazılacaktır.
    5) yarışmaya katılacak olan adaylar ad, soyad, doğum tarihi t.c. kimlik ve gsm numaralarını, adres ve elektronik posta adresi bilgilerini; kompozisyonları ile birlikte göndereceklerdir.
    6) kompozisyonlar kapalı zarf içinde posta kutusuna (posta kutusu 96 karaköy/istanbul) veya bu yarışma için özel e-posta adresine cingezi@yonradyo.com.tr ekli microsoft word dosyası olarak gönderilecektir.
    7) çalışmaya ait tüm kişisel haklar yön radyo - cri'a devredileceği için çalışma sahibi, çalışmasının iadesinde ve hak talebinde bulunamayacaktır.
    8) yarışmaya yön radyo yönetim ve yayın organlarında bulunanların üçüncü dereceye kadar yakınları katılamazlar.
    9) yarışmada dereceye girenler 17 eylül 2009 tarihinde yön radyo'nun internet sitesinden ilan edilecektir.

www.yonradyo.com.tr

ödül
    birinci ve ikinciye: çin gezisi

yarışmanın bitiminde yapılacak değerlendirme sonucunda, birincilik ve ikincilik kazanan ödül sahipleri, ücretsiz çin gezisiyle ödüllendirilecektir. ödül sahiplerinin listesi yön radyo'nun internet sitesinde açıklanacaktır.

yarişmaci gezi konaklama ve ulaşim giderlerinin karşilanmasi
    ödül sahiplerinin istanbul'dan gidiş ve istanbul'a dönüş ulaşım giderleri de ödüle dahildir. ödül sahipleri kendileri için özel çin gezisinde ekim 2009'da beijing (pekin) dahil en az iki şehri kapsayacak bir geziye katılacaklar. gezinin süresi istanbul'dan gidiş - dönüş dahil yedi gün olacak, çin'de beş gece kalınacaktır.

yarişma takvimi
    son başvuru tarihi: 22 ağustos 2009
    sonuçların ilgililere ve kamuoyuna açıklanması: 17 eylül 2009

kompozisyonların gönderileceği adres:
    pk 96 karaköy/istanbul
    e-posta: cingezi@yonradyo.com.tr

http://www.yonradyo.com.tr/cingezi/