şükela:  tümü | bugün
289 entry daha
 • donald trump sanılanın aksine gerçekten çok zeki bir adam.

  bu adam dünyayı yöneten, süper bir gücün başı olarak, öylesine tanımlamıyor bu virüsü. birşeylerin altyapısını hazırlıyor ve bunu yakın gelecek gösterecektir.

  kıçıkırık ekşi yazarlarının "covid19" taaam mı" şeklinde tanımlaması herhangi birşeyi ifade etmediğini söylemeye gerek yok herhalde.
 • can almaya devam eden virüs.

  bok ve taş harici her şeyi yiyen bir milletin dünyaya bela ettiği virüs.
 • dünya döndükçe bu orospu çocuklarının adıyla anılacak nice virüsler olacak. evet.
 • unutmayalım, unutturmayalım. bu virüsün adı çin virüsü'dür.

  tıbbi isimlerinize sokturtmayın, kim siker covid-19 u, sars-cov-2 yi falan. bunun adı halis muhlis çin virüsü'dür.

  çin'den yayılmış bir virüs türü.
 • ciğeri beş para etmez ırkçı tosunlara bulaşacak şekilde mutasyona uğramasını umduğum, asıl adı covid-19 olan virüs.
 • çin hükümetine ceza olsun bu virüs'ün ismi çin virüsü olmalı. bu oç hükümet virüsü 2 ay gizlediği için tüm dünyaya yayıldı. adamlar bir de utanmadan salgını ilk duyuran youtuberları ve gazetecileri öldürdüler.
 • bu ekşici sivilcelilerin hötünü (öztürk serengil'e saygılar) kim bu kadar kaldırdı ki, ekşide "çin virüsü" yazarlarsa tıp literatüründe böyle yer edineceğine inanıyorlar? kim takar yavrum sizi?

  doğrusu için (bkz: covid-19)
 • bu bir çin virüsüdür. neden mi? çünkü çin sürecin en başından beri iyi niyetinden şüphe ettiğim bir şekilde sorumsuzca davrandığı için. virüs çin'den geldiği için değil virüsün yayılmasına bilerek engel olmadığı için.

  bu bir çin virüsüdür çünkü;

  - çin virüsü ilk defa ortaya çıkaran ve arkadaşlarını uyaran göz doktorunu dinlemek yerine doktoru susturduğu ve manipülasyon yapıyorsun diye göz altına aldığı için.

  bu bir çin virüsüdür çünkü;

  - çin vakanın ilk ortaya çıkmasıyla birlikte dünya sağlık örgütüne bilerek "virüs insandan insana bulaşmiyor" diyerek bilerek ve karaktersizce yalan söyledigi için. bu arada dünya sağlık örgütünün adi çin sağlık örgütü olarak değiştirilsin!

  bu bir çin virüsüdür çünkü;

  - virüsü ortaya çıkaran doktoru göz altına almak ve who'ya insandan insana bulaşmaz diye yalan söylemekle vakit kaybeden çin yılbaşı nedeniyle 4 milyon çin'linin ülkesine gelip virüsü kapıp tüm dünyaya bulaşmasına izin verdiği için. 4 milyon çinli!

  bu bir çin virüsüdür çünkü;

  - virüs tehlikesini ilk ciddiye alan ısrail'e ve diğer sınırını kapatan ülkere trip atıp holocoustla suçlayan çin hükümeti daha geçen gün maytap geçer gibi bizde salgın bitti deyip sınırlarını tüm ülkere kapattığı için.

  bu bir çin virüsüdür çünkü;

  - son 20 yılda 3 büyük salgını boşboğazliklari yüzünden başlattıkları için. afrikadakilerde aç ama onlar yarasa, kedi, köpek, pangolin yemediği için.

  dinsizin hakkindan imansız, çin'in hakkindan trump gelirmiş. bence yaşanan bu krizle trump abd halkının çok büyük desteğini alarak 2.defa başkan seçilecek ve çin'e bu sorumsuzluğu için gerekeni yapacaktır.

  tüm ülke hükümetleri bu yaşananlardan sonra çin'e yaptırım uygulamalıdır. ekonomik alandan sonra sosyolojik olarak da çin'in büyümesi felaketle eşdeğerdir. üretim merkezî çin'den afrika'ya kaymalıdır.