şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kuran'da yer alan varlıkları inkar etme sebebiyle düşülecek zelillik.

1- liseli ateistler için edit: çatlak seslerine kurban olduğum isyankar ruhlu ergen kardeşlerim, din kendi içinde bir disiplindir. inandığımız kutsal kitap bunlardan bahsediyor ve bunu reddeden kişi ayetleri inkar etmiş dolayısıyla dinden çıkmış sayılıyor.

2- laikçi ve kemalistler için edit(değmez ama neyse): "dinden böyle kolay çıkılır mı yeaa, eki eki eki" diyorsun ama bir kere atatürk'e söv bakalım bir kereden ne olacak görürsün.

3- muhafazakar milliyetçi geleneksel dindarlar için edit: peygamberimiz dışında cinler insanlara görünmez. öyle olsa sahabiler ve sonraki din büyükleri görürdü. şu anda tam hatırlamıyorum ama "onların dünyası ayrı" anlamında bir ayet veya hadis olması lazım.
  • (bkz: cin yok)

edit. çok sayıda mesaj geldi abi naptın diye. endişelenmeyin ben çıkıp girebiliyorum.
  • inananlar için doğru bir önermedir. inandığı kitap koskoca cin suresi varken inkar etmesi tezatlık oluşturur.
  • cin var dese bu seferde şizofren diye kapatılacak. napsın?
  • "cin vardır" diyenlerin çoğu da "uzaklarda bir yerde vardır" diyor. sanki cin değil çin vardır demişler de kırk yılda bir turist çinli görünce heyecan yapıyorlarmış gibi.

tabi lan manyak mısınız, elbette cinler var ve bu cinler bizimle beraber yaşıyorlar. melekler de öyle. şu anda bulunduğunuz odada cinler de var mesela. size bakıyorlar, sizin hakkınızda konuşuyorlar. duvarlardan geçebiliyorlar. melekler de var sizinle aynı odada. yanınızdaki koltukta oturan cin var. omzunuzdan bakan melek var. yataktaysanız yanınızda cin yatmış sizi seyrediyor olabilir. dün gece gelip seyretti mesela. sümüğünü falan sildi hep, iğrenç.

tabi ki çok mantıklı, hiç şizofren zırvası değil. gece sizinle aynı odaya girip çıkan hayaletler tabi ki varlar. bazen bunlarla konuşulabiliyor bile. şizofren falan ne öyle, şeyh denir ona.

at ve zebranın ortak atadan evrimleşmiş olması ise kafir zırvası. akıl mantık yok mu sizde? birinin siyah çizgileri var, diğerinin yok. gözlerinizde nasıl bir perde var sizin de görmezsiniz? kalbiniz pankreasınız falan mı mühürlü?

"bi kere zebralar siyah zemin üstüne beyaz çizgilidir" diye mesaj atmayın, vallahi yanımda oturan cinin cin mafyasında tanıdıkları var, söylerim çarptırırım sizi.
  • tvde cin demek yasaklandığından cin suresinin tvde meali verilemeyecek artık. bir nesil cinsiz büyüyecek. acı gerçek.
  • merhaba ammar cin tarikatı adına postacılık yapmış bir cin iken cinleri evlerinde bulamadığım bahanelerimi yemeyen yüce rabbimin (c.c.) lütfuyla insan olarak türkiyeye gönderilip orada sınanan bir cin olarak söylüyorum ki
    cinler var ancak sizin görümcenize büyü yapılması için kullanılmaktan bıktılar bu nedenle insanlarla iletişmek istememektedirler.

not: ayna parçaladığımız doğrudur gözümüzü alıyordu
    2. not: cin yok diyen katıksız şerefsizdir.
    3. not: anadoluda yaşayan çok cin kardeşlerim kalmadı hepsi göçtü doğru düzgün iyi tüccar cin bulamadığımız için aliexpress siparişlerimiz de 40 günde geldiği için avrupaya doğru taşındık. yeni yeni deliren ve yobaz işlere bulanan kilise mensuplarının çıkması da tamamen bizlerin işidir
  • bir de ben gibiler var hem inançsızım hem de cinlerden çok çok çok korkuyorum. swh
  • cin vardır, vermut vardır, votka da vardır. yok diyen bizden değildir.