şükela:  tümü | bugün
  • çınar agacinin yapragi.

ozelligi ise, kireclenmeye iyi geliyormus. okuyalim:

prof. dr. ibrahim adnan saraçoğlu, bitkisel kürler rehberi kitabını tamamladı.çınar yaprağının faydalarını öğrenince üzerine basamayacaksınız diyen prof. dr. ibrahim adnan saraçoğlu‘nun görüşleri.

•kireçlenmenin ilacı çınar yaprağı
    yıllardır bitkilerin insan vücuduna etkisini araştıran prof. dr. ibrahim adnan saraçoğlu, merakla beklenen ‘bitkisel kürler rehberi’ kitabını nihayet tamamladı. kitabıyla ilgili bugüne kadar ser verip sır vermeyen, ancak ‘çınar yaprağının faydalarını öğrenince üzerine basamayacaksınız’ şeklinde tiyolar veren saraçoğlu’nu konuşturmayı başardık. saraçoğlu’nun açıklamaları en çok kireçlenme sorunu çekenleri sevindirecek. malumunuz ülkemizde orta yaşın üzerindeki pek çok kişi kireçlenmeye bağlı ağrılar çekiyor, dizlerini bükemiyor, merdiven çıkamıyor ve yürümekte zorlanıyor. ‘doğadaki hangi bitkide bunun şifasını bulurum?’ diye yola çıkan saraçoğlu, sürdürdüğü araştırma sonrası çınar yaprağının kireçlenmeyi tedavi edici etkisini ortaya çıkardı.

çınar yaprağının en ideal kullanım şekli suda kaynatıp içmek. olgun ve tazesi tercih edilen yaprağın miktarı, suyunun ölçüsü ve ne kadar kaynatılacağı çok önemli. önümüzdeki haftalarda çıkacak olan kitapta bütün bu bilgileri öğrenebileceğiz.

bu senenin hemen başında gerçekleşen bu keşif sebebiyle 2009 yılı çınar yaprağı yılı olacak.
    ........

kaynak: http://www.elitada.com/…kireclenmeye-faydalari.html
  • zaman zaman yararlı diye suda kaynatıp, suyunu içtiğim yaprak, dünyanın en güzel ağaçlarından birinin parçası, çoğu insana kokusu alerji yapıyor olsa da, ben gayet memnunum.
  • olmak istediğim şey. en fazla bir mevsim dalında arz-ı endam eden bir çınar yaprağı olayım, yavaş yavaş kuruyayım. tek işim kendi dalımda asılı durmak olsun. kimseye güvenmeyeyim, hayata-kimseye karşı sorumluluğum olmasın, herkes kendi işiyle meşgul olsun, hepsi benden uzak dursun. ruhum olmasın, duygum olmasın. dalımdan kopup toprağa karışayım ve film bitsin.
  • ikinci sınıf bir dizi ismi olabileceği gibi, kireçlenmelere de iyi geldiği söylenmekte. ben vücut ya da makinelerdeki kireçlenmelere calgon'un iyi geldiğini biliyor ve eklem ağrıları çektikçe bir tablet ağzıma atıyordum. öyle değilmiş. çınar yaprağı bu işin piri, çözüm ortağıymış. yaprakları suda kaynatılıp 2-3 hafta kadar içildiğinde kireçli eklemlerdeki kireçlenmeyi gideriyor, kireçsiz günler vaadediyormuş.

gözlemlediğim kadarıyla çınar yaprağı suyu denen sıvı yeşil çaya benzemekte, tadının ise fena olmadığı (kaynak kaba etim değil, annem) söylenmekte. bakalım sonuç almak için 3 hafta sonrayı bekleyeceğiz. eğer annemin parmağındaki kireçlenme geçerse buraya yazarım, geçmezse çınar yaprağını efsanesini bitirdiğime dair bir makale patlatır, "bir iki üç tıp" demiş tıp dünyasında ses getiririm.
  • standart, nevi cinsine munhasir bir yaprak cesidi. mesela elma ve ayva agaclarinin yapraklari birbirine karistirilabilir ama cinar oyle mi.
  • akıllı tv'deki aktar ziya efendi reklamlarına inanırsak dünyanın en mucizevi şifa kaynağı. saç dökülmesinden bel fıtığına, depresyondan vajinal akıntıya, romatizmadan epilepsiye, yanık tedavisinden diş ve diş eti rahatsızlıklarına kadar akla gelecek her şeyi iyileştiriyormuş bundan yapılan çay sfksdkj... simyacı ziya efendinin hayat iksiri deseydiniz ismine hacı, bi ölümsüzlük eksik kalmış.

(bkz: ziyaa ziyaa)
  • uzun zamandır yağsız kalmış dişliler gibi öten sırtıma ve boynuma iyi gelmiş yapraktır. bu yaprak, o siktirik kutularda bulunan ilaçlardan çok daha faydalıdır.

saraçoğlu’na buradan teşekkür etmek istiyorum. allah senin gibi insanları toplumdan eksik etmesin.