şükela:  tümü | bugün
 • yalova'nın bir ilçesi. yazın aşırı derecede kalabalıklaşır. depremde en çok hasar gören yerlerden biriydi*.
 • yalova' nın 20 km batısında kalır. cok guzel bir sayfiye yeri. kafa dinlemek icin birebir ancak yazın cok kalabalık oluyor. boydan boya bir caddesi var denizin hemen yanında... 100 metre kadar tepelere kadar konutlar var ondan sonrası ormanlık alan... dag ile deniz arasında kalmıs bir yerlesim birimi. kasabanın en batısında 400-500 metrelik bir plaj var. plajın arkası ağaclık orman arazisi; buraya girilemiyor . etrafta müzik yayını yapan diskolar vardı eskiden ama depremden sonra yıkıldılar. uyduruktan tatilciler için yazlıklar yapmışlar. depremden sonra epey fiyatlar epey kırıldı.

  bostancı' dan denizotobüsleri var. ulasımı cok kolay. tavsiye ederim...
 • liseyi okuduğum yer.
 • istanbula yakınlığı bakımından dinlenme için elverişli bir tatil yöresi. ama haliyle denizi berbat. çok fazla kalındığında insanda kalıcı hasar bırakabilecek yer.
 • çocukken yazları gittiğimiz, denizi o zamanlar çok daha güzel olan, dedemin kuzenimle beni ağaçlı tepelerinde gezmeye götürdüğü, zamanla gitmez olduğumuz belde
 • denizi her daim yosunlu ve deniz anası barındıran havası olabildiğine rüzgarlı olan yalova'nın tenha olunca pek bi güzel olan ilçesi. yaz aylarının sonuna doğru genellikle huzur evini andıran bir yapıya bürünür. rehabilitasyon merkezi gibidir. yalova'dan çınarçık'a doğru giderken yüksek olan yollarda denizi görmek gayet güzeldir. istanbul'un bütün kirini taşıdığı için artık çok cazip değildir.
 • cocuklar icin cok guzel, ama biraz buyuyunce inanilmayacak bir sikiciliga burunen belde. denizine girmeyi de 10 yasinda birakmistim, bunun sayesinde hayatima en azindan 5 yil katildigina inaniyorum. ama illa da deniz istenirse karpuzdere (veya karpuzludere, hatirlayamicam) ziyaret edilebilir.

  edit: karpuzludere mevkiiymiş alınan duyumlara göre.
 • gece yalova yolundayken adeta boyut atlami$ gibi hissetmeme neden olan bir cografik yapiya sahip ilce. o dagli yollarda ilerlerken kendimi i$iklarin arasinda bulmu$tum. sanki bodrum'a gelmi$ hissine kapilmi$ ama iskeleye varip, istanbul'un butun ayilarinin oraya hucum ettigini gorunce butun hayallerimi yikmi$ olan belde...
 • çocukluğumun büyük bölümünü geçirdiğim, depremden sonra bir daha gitmediğim belde. denizi süperdir, suyu serin, tuzu azdır.. böylece suya girdiğinizde ne sıcaktan bunalırsınız ne de tuzdan gözünüz yanar. bundan 7 8 yıl öncesine kadar kıyıya çok yakın koca koca kefaller yüzerdi, artık neredeyse hiç kalmadı (bkz: çevre kirliliği)

  ayrıca arasıra çok feci denizanası istilaları olur, bu güzel tatil yöresinde. kendi halinizde yüzerken birden kendinizi denizanalarından oluşan bir peltenin içinde bulabilirsiniz (zehirli değildir bu denizanaları, ama çok kaşındırır adamı namussuzlar).
 • (bkz: karpuzdere)