şükela:  tümü | bugün
  • adam oldurmek fiilinin es anlamlisi. kanun hukmunde hapis cezasi gerektiren suc.
  • adam öldürmekle farklı kategorilerde olduğu zamanlarda var.
    http://www.facebook.com/…o.php?v=58530293159&ref=nf
  • yasal aromalı bir söz. insan öldürmenin içine girse de bütün insan öldürme durumlarını kapsamaz.
  • benim bu dünyada en korktuğum şey cinayet işlemektir. korkunç ve telafisi olmayan bir şey. cinayet işleyen birisine, eğer öfke anında işlediyse çok üzülürüm. cinayet haberlerini okuduğumda ben genellikle ölene üzülmem.
    ben katil olanın yanında duruyorum garip bir şekilde. başedebilecek mi. pişmanlık inşallah duymaz, o çok hızlı geçen süreyi düşünüp kahrolmaz derim.

en son kadıköy'de bir cinayet işlenmişti. bir esnaf bir gazeteciyi öldürmüştü. ben nuh köklünün 'ne olur bunlar rüya olsun' lafını duyunca ağladım. hiç katille ilgili bir şey öğrenmemiştim. sonra eşim geldi. o katilin bir yüz ifadesini görmüş bana bahsetti. önce eşimin gözleri doldu. inşallah bu insan başedebiliyordur.

eşim benim çok acıtıcı konuştuğumdan şikayet eder bazen. ben bazen yıkıcı olurum. kadınlara karşı böyle yıkıcı olamam. benim için ölüm kalım meselesi olduğunda bu noktaya gelirim.

katlim farzsa, zalimler tarafından yargılanmışımdır. buna hiç bir şey yapamam celladın benim için bir değeri yoktur.
    şayet birisi beni bir öfke anında öldürürse ölmeden önce ona sarılıp ağlamak, lütfen beni affet demek isterim.
    böyle bir şeyi başına getirdiğim için lütfen kusuruma bakma. lütfen inan bana.
  • hayat sonlandırmaktır. sonuçlarından kaçınabiliyorsa, hayat sonlandırabilme gücü bağımlılık yaratabilir.
  • kalahari çölün'de yaşayan ! kung san kabilesi ve kuzey kutbu'nda yaşayan ınuit topluluğunun üyelerine göre insan yaşamı bebeğe ad konulduğu anda başlamaktadır. bebek dünyaya geldiğinde ailesi adını koymadan önce bekler. bebeği büyütmemeye karar verirlerse ( herhangi bir sakatlık ya da ekonomik zorluk yüzünden ) öldürürler. bu kararın ad koyma töreninden önce olduğu düşünüldüğünde yaptıkları cinayet değildir.

homo deus: yarının kısa bir tarihi, yuval noah harari
  • istisnalar hariç idam cezası ile cezalandırılması gereken tarihin en eski ve en ağır suçlarından biridir.

idam şarttır. hak edeni elektrikli sandalyeye oturtacaksın. kıvırmaca yok. hümanist goygoyu da yok. evladı öldürülen aile, babası öldürülen çocuk, şehit yakını falan herkes idam istiyor. idam gelmeli.

eğer avrupa ülkelerinde asayiş türkiye'deki kadar bozuk olsaydı emin olun o ülkeler de idam cezasını uygulamaktan kaçınmazdı.

üstelik türkiye'nin avrupa birliği'ne gireceği de yok. yakın gelecekte böyle bir birlik de kalmayacak zaten. italya bile birlikten çıkmayı düşünüyor.

o yüzden halkın her kesiminin hemfikir olduğu ve %70'in üzerinde destek gören idam cezasını artık getirin bir zahmet. siyasi olarak istismar edilmesine mani olup sadece kasten adam öldürme suçunda tatbik edin bu cezayı.

bakın görün cinayet olayları nasıl bıçak gibi kesilecek, seyredin.