şükela:  tümü | bugün
 • istanbul esenyurtta vuku bulmuş hadise. sabaha karşı mehmet akif kukuk isimli genci konuşma bahanesiyle çağıran ve 10 yerinden bıçaklayan 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest kalmış. olay sonucunda genç hayatını kaybetmiş.

  kaynak
 • müslüman olduğunu iddia edip ama müslüman olmayanların ülke yönettiği dönemde yaşanan adaletsizliklerden, islam dışılıklardan bir tanesidir. islamda, öldürmeye karşılık öldürme vardır, katili, öldürme, veya tazminat alma ya da affedip serbest kalmasını isteme yetkisi sadece öldürülenin yakınına aittir. ama bu güya müslüman iktidar, gelir gelmez (gerçi uygulanmıyor olsa da) yasada olan idamı kaldırmıştır. zinayı suç olmaktan da bunlar çıkarmıştır.

  dinsiz chp dedikleri, bunları yapsaydı ortalığı yıkacak olan beyinsizler ise bunu görmezden geldiler. bu beyinsizlerin döndüğü kadar, münafıklar dönemiyor. dönmek istiyor ama dönemiyor.
 • serbest kalacaklar tabi, ne yapmışlar minareden çalınan çav bella'yı sosyal medya hesaplarından mı paylaşmışlar?
 • videoyu izledim bir kişi 3 kişi tarafından itilip kakılıyor daha sonra ikisi tutup biri bıçaklıyor. devamında hızlı koşabilmek için elbisesini tutan bir anne giriyor ekrana. çocuk ölmüş. daha önceden de sabıkası olan üç kişi adli kontrol ile serbest bırakılmış. kısacası haftada iki gün karakola gidip imza atacaklar.
 • bu ülkede mağdur olmamak gerekiyor.
 • arkası!? sağlam kişilerin ölümlü trafik kazalarında yaşanan durumdu. kişi alkollü-alkolsüz ama mutlak bir kural ihlaliyle bir kişi aracıyla öldürür sonrada babacık annecik amcacık sayesinde tutuksuz yargılanırdı. perşembenin gelişi çarşambadan belli olur derler. şimdi buna şaşırdım desem yalan olur. hoşgeldin kasten adam öldüren adli kontrollü. sıradaki ne olur aceba.
 • ohaaa.

  yargıya bak yargıya.

  üç kişi adamı evinden çağırıp bıçaklayarak öldürüyor ve mahkeme üçüne de tutuksuz yargılama kararı veriyor.

  bu adamlar muebbetle ve tutuklu olarak yargılanmalı.

  üçü de kabarık suç dosyasına sahipmis. iyi mi.

  bu ülkeye hak, hukuk, adalet gelmeli.
 • olaya ilişkin delilleri görmeden yorum yapmamak lazım ama; daha önceden sabıkalarının bulunması ve suçlu bulunmaları halinde alacakları cezanın miktarı göz önünde bulundurulduğunda kaçma ihtimalleri var denilebilir. ben demem ama denilebilir. buna rağmen önce adli kontrolü deneyen hakim bey/hanım takdire şayan gerçekten.

  tutuklama olağanüstü bir tedbirdir. biraz derin düşünürseniz masumiyet karinesinin ihlali olduğu sonucuna bile varabilirsiniz. başka bir başlıkta masum insanlar neden tutuklanıyor diye eleştiri getirirken burada bunlar neden serbest demek çok yanlış. unutmamak gerekir ki; suçluluğu kanıtlanana kadar herkes masumdur.
 • yeni ve milli ceza kanunumuza göre sadece hükümeti, icraatları ve başındakini eleştirmek suç kapsamında olduğundan normal bir olaydır.
 • öldürülen kişi bir kadınsa mekan kesin türkiyedir!