şükela:  tümü | bugün
  • nefessiz kalana kadar güldüğüm film

cengiz bozkurt gerçekten çok büyük bir oyuncu.her mimigi,telâşı beni ayrı yardı.binnur kaya seçimi de cuk oturmuş. alaeddin karakterini keşke doğu oynasa diye de hayıflanmadım değil

ölümlü dünya filminden sonra da benzer entryler okudum.eger geyik ve absurd komedi seven bir insansanız altınıza edecek kadar gülersiniz.komedi anlayışınız zeki espriler,durum komedisi,laf sıkmalar vs ise bu film size bir şey vermez.izledigim her filmin senaryosuna bakarım,açık ararım diyorsanız da vakit ve paranızı harcamayın derim

ben bu film vizyondan kalkmadan iki üç kez daha giderim.

unuttum editi: araç muayene istasyondaki şiveli dayı kimin aklıma geldiyse en çok onu kutluyorum inci :)
  • saat 22:00 seansına gittiğim film. hayatımda ilk defa yarıda çıktım .
  • benim de bu insanların çorbasında tuzum olsun niyetiyle gittiğim, pırlanta gibi oyunculara ve emekçilere sahip olan, iki arada bir derede, üç ikilemde beş karakterde, "komik ama aslında o kadar da komik değil ya..." diyebileceğim, 'bana göre süt onlara göre çikolata' olan bir film.

ali atay, tıpkı yukarıda yazdığım paragraf tadında bir film yapmış; bir taraftan güzel, fakat diğer taraftan gereksiz tekrarlara sahip diyaloglar bunaltıyor (evet, film bu yapıda örülü fakat biraz fazla örülü işte), aşırı yüklemeler seyirciyi durgunlaştırıyor, hikaye oyunculuklar altında kendisini unutturuyor ve ortaya çıkan eser, kara komediden ziyade, durum komedisine daha yakın, flu bir hal alıyor, sonu ise iyi düşünülmüş olmasına rağmen, sırıtıyor.

neyse, fazla tatava yapmayayım. bu filmi beğenenleri hor görmemek, beğenmeyenleri de iyi anlamak gerek. başta söylediğim gibi, ali atay ve bu ekip benim -ve elbette birçok izleyicinin- gözünde değerli insanlar, değerli oldukları için de, kendilerini yerme küstahlığında bulundum, naçizane. ha, kim siker lova kaymakamını, orası tabii ki ayrı hikaye.
  • şiddetle tavsiye ediyorum bütün salonun gülmekten gözleri yaşardı. filmden mutlu ve tatmin olmuş bir şekilde ayrılacaksınız.
  • cengiz bozkurt olmasa komik degil. sağolsun o güldürdü yüzümüzü. ama tv de izlense bip sesinden izlenmeyecek bi film.

--- spoiler ---

ayrica film gereksiz uzun. konu çok yavaş ilerliyor. böyle olunca bi süre sonra "e hadi" moduna sokuyor. şakaların hepsi de cinsellik üzerineydi. başka komedisi yok. bunun dışında ali atay lm'den sonra absürd komedi olayını üstünden hiç atamadı. yapmasın demiyorum ama yerinde güzel sadece. bi de gereksiz ve anlamsız sosyal mesaj verelim güdüsü var filmde. onun dışında iyi ya, çok da kötü değil.
    --- spoiler ---
  • cuma akşamı 22:00 seasında izlediğim ve çok keyif alıp bütün haftanın yorgunluğu atmamı sağlayan ali atay filmi

bir filme olmamış,kötü,vasat vs diyebilmek için önce o filmi ve anlatmak istediğini anlamak sonrasında da o tarz filmler hakkında yorum yapabilecek bilgi ve birikime sahip olmak gerekir.

cinayet süsü bu bağlamda kendi türü içinde sinemamız açısından başarılı bir örnek olmuş bence.başta ali atay olmak üzere tüm kadroyu tebrik ederim.bu çizgiyi bozmadan aynen devam
  • dizdar koşu ile recep ivedik arasındaki 7 farkı bulunuz. hitap ettikleri kitleler dışında aynı karakterler. biri biraz daha sulandırılmış.
  • uzun zamandır bir filme bu kadar gülmemiştim.
    eline sağlık ali atay
  • ıki üç sahne haricinde hic de komik olmayan hatta kötü olarak nitelendirebilecegim bir film.
    espriler fazlasiyla zorlama olmus. ugur yucel dahil oyunculuklar da hic iyi degildi. ki ben muhsin bey filmini kendi doneminde izlemis ve ugur yucel seven bir insanim.
  • filmin başından sonuna kadar katıla katıla güldüm, gözlerimden yaş geldi gülmekten, sinema salonunu dolduran herkes aynı tepkiyi verdi.sıkıcı,gülmedi, yarıda çıktım diyenler hiçbir şeyi beğenmeme timi elemanlarıdır dikkate almayın.gidin, gülün, eğlenin.