şükela:  tümü | bugün soru sor
 • binali yıldırım’a çin gezisi sırasında tarihi mesaj verilmiştir. binali yıldırım’a karşılamada tang hanedanlığı sancağı ve geleneksel tang hanedanlığı kıyafetleri hazırlanmış. asıl gaflet bu heyetin bu durumdan habersiz sırıtarak kameralara halinden gayet memnun bir şekilde poz vermesi olmuştur.

  ilgili resim linki

  bilindiği üzere tang hanedanlığı döneminde göktürk kağanlığı ve ikinci doğu göktürk kağanlığını egemenliği altına almıştır. türklere ilk asimilasyon politikaları bu dönemde başlamıştır.

  bizim devlet adamlarımız maalesef uzmanlardan yararlanma konusunda özürlüdürler. yanınızda hiç mi sinoloji uzmanı veya çin tarihi hakkında uzmanlar götürmüyorsunuz?

  aynısını biz yapsak, kürşad ve kırk çerisi temalı ya da yamtar temalı karışlama yapsak ne barbarlığımız kalır ne de ezikliğimiz.

  neyse şuraya niyazi yıldırım gençosmanoğlu’ndan bir kesit bırakayım..
  “şimdi, üçyüz çinli..
  dev yamtar tekti,
  bir kurda saldıran
  üçyüz köpekti!”
 • harika bir tespit.sonuna kadar da katılıyorum.bu adamların tarih bilgisinin olmadığını biliyoruz da bari orada sırıtmasalardı iyiydi.
 • devletler arası bu tarz küçük oyunları çok severim. bu nedenle başlık ve içeriği çok dikkat çekici. ama bize yapılmış olduğunu görmek üzücü.

  evet fark ettiklerini düşünmüyorum ama fark etmiş olsalar bile orada belki gerçekten de gülümsemeleri gerekebilirdi. gerçi yine de şov ekibi olmadan fotoğraflanması istenebilirdi bilemedim altan.

  bizim de karşılık olarak anlam içeren küçük bir tepki verip vermeyeceğimizi merak ettiren olay.
 • mukabele bilmisil olaraktan, mhp’li kardeşlerin çinli prenses yerine bir tatar türk vatandaşını halıya sararak kaçırmasını teklif ettiğim karşılama.
 • bolu beyine selam yollayan adama uygun karşılamadır.

  şaka bir yana çinliler bunu bilerek yapmışlarsa ( ki kendileri aşırı faşisttirler ve yaparlar ) bizim heyetin bunu yemesi büyük rezillik
 • (bkz: o ne lan) ?

  peki ya (bkz: senin yaptığın gider benim ancak hoşuma gider) tepkisi verilmişse ne olacak * (bkz: bir de böyle düşün)
  (bkz: yaptım ama niye bir sor)
 • ben bugün istanbul üzerinden -atıyorum eskişehir’e gideceğim zaman en az bir saat oturup araştırma yapıyorum..
  nerelerine gidilir-gidilmez
  ne yerler-yemezler, severler-sevmezler
  tarihi, kültürü nedir nasıldır vb. dibine kadar kurcalıyorum.
  ki bu gezilerim genellikle kültür ve araştırma amaçlı oluyordur tabi bir adet kulaklık, bir adet kitap ve bir adet fotoğraf makinesi olmazsa olmazım olarak.

  ki yukarıda söz edilen, uluslararası temaslarda bulunan bir (bkz: devlet) yetkilisi (?)
 • olayı anlayan binali yıldırım'ın karısı ciddiyetini hiç bozmamış.
 • öte yandan binali yıldırım'ın orada ne gibi bir resmi sıfatla bulunduğunu da merak ediyorum, devlet ex-başbakanları dünya turlarında eğlendiriyor mu yoksa?

  edit: meclis başkanlığı yaptığı söyleniyor gelen mesajlar ile. bir süredir bu tipleri takip etmeyi bırakarak kendime ne güzel bir şey yaptığımı fark ettim. tayyip'i bile burda falan çılgın bir başlıkta bi sözü patlamamışsa takip etmiyorum. kafam rahat.

  ayrıca meclis başkanlığı, uluslar arası münasebetlerde bulunacak bir mevki midir? var mıdır son zamanlarda ülkemize gelen bir yabancı ülke meclis başkanı?