şükela:  tümü | bugün
  • perinçek seçim günü kimseyle ittifak içinde değildi; ama eğer kazanan ittifak içinde yer alıp hükümette bulunsaydı neler yapacağını şu sözlerle dile getirmişti:

--- spoiler ---
    “partimiz, çin'den türkiye'ye 300-400 milyar dolar kaynak aktarılmasının yolunu açacak. çin'in türkiye'ye yatırım yapmasını sağlayarak hem ithalatımızı azaltır, hem de bütün bölgeye ihracat yapacak bir sanayi kurarız. paylaşarak gelişme çizgisi izleriz. rusya ile tüm sorunları aşarız. aydınlanma ve laiklik türkiye'nin ihtiyacıdır. bu çin, rusya ve iran'la ittifak için de gereklidir. iran da laik bir türkiye'den yanadır.”
    --- spoiler ---

mademki böyle bir olası potansiyel vardır, iktidar olamasa dahi ülkemizin hayrına olduğu için doğu perinçek bu çabayı/fedakârlığı en azından denemelidir.

spoiler kaynak.
  • ben perinçekin yerinde olsam ortamlarda on yüz bin milyar dolarlık derdim amk nasılsa secilemeyeceğim garanti atış serbest.

tanım: sallamasyon bir söz.
  • perinçek boş konuşmadığı için bu zamana kadar barajı aşamadı.
    deseydi bize pembe yalanlar
    iki anahtar bir ev bir araba tansu bacı gibi oda milletvekili emekli maaşı ile geçiniyor idi şimdi.

böyle bir imkanı olduğuna belki safça gelecek ama ben inanmak istiyorum.
    getirsin maden 300 milyar doları düşsün dolar 2 tl’ye.
    destekçisiyim bu kampanyanın.
  • 350 kişilik sandıktan bir oy perinçek e çıkınca tüm partili görevliler birleşip güldük.
  • 300-400 milyar dediğinde aradaki farkın 100milyar dolar -515 milyar türk lirası- olduğunu hatırlatsaymış birisi.
  • türkiye nato'dan çıkmadığı sürece gerçekleşme ihtimali sıfırdır.
  • olursa güzel olur, zira dünya'da en çok dolar rezervi çin'dedir. 3 tirilyon dolar'dan fazla... bunlardaki dolar rezervi abd'yi bile çökertebilir ki 300 milyar dolar çıkarmak çin için hiçbir şey. çok kolay.
  • sadece doğu perinçek sayesinde yapılacak olandır.

doğu perinçek iran meclisinde de çin meclisinde de saygıyla karşılanmıştı. ama türkiye'de kendisine saygı duyulmuyor çünkü oy oranı düşük. bunun sebebi türk insanının güce tapıp kralcı olması.

"doğu'ya yüzde kaç oy çıkıyor ki ehehe?" diye soruyorlar. bir siyasetçinin doğruluğunu, dürüstlüğünü oy oranı belirlemez. he, belirler diyorsanız "tayyip yanlış yaptı." demeye de hakkınız yoktur. oy oranı ile vizyon aynı seviyede diye bir şey yok.

doğu perinçek bu günleri çok önceden söyledi, ciddiye almadınız."üretim, üretim!" diye çırpındı, karşılık göremedi. sonuç: şimdi dolar yükseldi, 2 liralık şeyi 10 lira almaya başlayınca "neden üretmiyoruz?" demeye başladınız.

perinçek tahliye konuşmasında tarikatların tek tek kapatılacağını söyledi, başladı türkiye cumhuriyeti kapatmaya, diğerleri de yok edilecek.

daha önce yüksekova'da yaptığı mitingde de barış süreci hakkında bir şeyler söylemişti, ekonomiye çok fazla değindi. sonrası malum.

eğer dış politikayı iyi biliyor, iç politikada da magazin dışı haberleri takip ediyorsanız net şekilde perinçek'in bu ülkenin en iyi siyasetçisi olduğunu görebilirsiniz. ama eğer sizin siyasete bakış açınız "erdoğan bugün şunu dedi, kılıçdaroğlu bugün bunu yaptı." gibi magazinsel haberlerse "suriyelileri yollayalım aga, öso, kerkük, musul!" falan diye sosyal medya haberleriyse elbette perinçek'i hiçbir zaman anlamayacaksınız. çünkü anlamaya ne bilginiz var ne beyniniz.

neymiş? 350 kişilik sandıktan perinçek'e oy çıkınca gülmüşler. erdoğan'a oy verenler şu an doları gördükçe "ulan yanlış mı yaptık acaba?" diye düşünüyor, ince'ye oy verenler "kurultayın peşine düştü, seçim gecesi sızdı!" diye kızıyor, akşener'e oy verenler "bunun için miydi? görevi bıraktı geri döndü, böyle lider mi olur?" diye hayıflanıyor. ama 350 kişilik sandıktan perinçek'e oy atan 1 kişinin vicdanı çok rahat, perinçek'in çizgisini bozmamasıyla birlikte en doğru kararı verdiğine de emindir. seçimden sonra kurultay derdine düşenler, istifa edenler, verdiği sözleri tutamayanlar bir tarafta sürüklenirken %0,2 oy almış adam çizgisini bozmadan, eğilmeden bükülmeden devam ediyor.

sizin gibi kralcılar asla anlayamayacak bunu. güç nereye, siz oraya. eğer güç sizi dışlarsa onun tam zıttı muhalifsiniz ama bir gün size kapı açarsa koşarak peşinden gidersiniz.