şükela:  tümü | bugün
  • 11 aralık itibarıyla binance'e dahil olan kripto para birimi: (bkz: cnd)

ios ve android marketlerde bulunan uygulaması aracılığıyla kullanıcılarının -öncelikle finans konuları (borsa-forex-kripto para birimleri) olmak üzere- her konuda analiz/yorumlarını paylaşmasını; bir yapay zekanın bunları kollektif bir şekilde derlemesini ve bu sayede telegram botu aracılığıyla ücreti mukabilinde talep edenlerle paylaşmasını baz alan bir sistem.

26000'in üzerinde konusunda uzman analist ve app aracılığıyla yapılan analiz/yorumların sahiplerine cnd para birimi üzerinden ödeme yapıyor. analizler tuttuğu taktirde ekstra ödemeler de vaatler arasında.

bir nevi yapay zekalı kümülatif ekşi sözlük. çöp entriler hariç. bu açıdan kesinlikle gelecek vaat ediyor.
  • ödül sistemi haline getirilmiş coin. evet bitcoin de ödül sistemi üzerine kurulu ama orada insanların mining işlemini başlatmaktan başka yaptığı bir şey yok. ilk entryde bahsedilen sistem hakikaten ilgi çekici. ama nasıl olacağı hakkında bilgim yok. araştırıp editlerim.
  • 9112 adet aldım .yeni binanceye girdi bir balina gelir pump yer ne ala yoksa çokta btc karşısında yükseleceğini sanmam .400 satoşi den satış emri verdim balinanın gelmesini bekliyorum.

edit :gece 400 satmış bir daha da alacağımı sanmam.
  • mobil app'ini indirdikten sonra finansla ilgili gelecekte olması muhtemel gelişmelerin olası sonuçlarıyla ilgili tahminlerde bulunuyorsunuz. tahminlerinizi herhangi bir analize ya da yoruma dayandırmıyorsunuz.

örneğin x kripto para birimi bu ay sonu y değerine ulaşır mı gibi sorulara olasılık belirtiyorsunuz. %70 ulaşır gibi.

bir örnek daha verelim, x tarihine kadar yüzde olarak en çok artış göstermesini umduğunuz tokenları sıralıyorsunuz.

vadeye konu olan tarih geldiğinde tahminlerinizin isabeti oranında puan kazanıyorsunuz. belli tarihlerde de puanınızla orantılı olarak ödeme alıyorsunuz. bu ödemeyi de kendi kripto paraları olan cnd ile ödüyorlar. bunu daha sonra borsalarda exchange işlemlerinde kullanabiliyorsunuz.

buraya girilen tahminleri de ilgili firmalar para karşılığı satın alabiliyorlar. gerçi hiç bir uzmanlık ya da analize dayanmayan bu atmasyon tahminler firmaların ya da balinaların ne kadar işine yarar orası meçhul. en azından kümülatif beklenti hakkında fikir vermesi beklenebilir.

zamanla cnd'nin de, firmanın da tutunup tutunamayacağını göreceğiz.
  • en buyuk rakibi numerai'dir.

iki arasinda guzel bir karsilastirma su sekilde verilmistir:

https://medium.com/…erai-vs-cindicator-23f415565b37

zannimca cindicator'un cozumu daha ayaklari yere bakan bir urundur. numerai'yi cekici kilan ise yatirimcilaridir.

bilgi vermek acisindan numerai, san francisco menseili bir kripto sirketidir. toplam 7.5 milyon dolar gibi guzel bir miktar sermaye toplamistir. yatirimcilari arasinda coinbase kurucusu fred ehrsam ve twitter, zynga gibi sirketlerin yatirimcisi union square ventures vardir.
  • oldukça ilginç geldi fikir, böyle projeli kuruşları sevdim ben. az biraz aldım, not olsun. 145 satoshi den, 0,03 dolares.
  • konsepti son derece ilgi çekici bir proje. icosuna katılabilmeyi dilerdim fakat zaten icosunda ne bonus ne pre-sale gibi şeyler yapmışlar. bu açıdan biraz takdirimi kazandılar. içi boş bir proje olduğunu düşünsem de
    ortada bir fırsat olduğunu görmek gerek.

marketcapleri an itibariyle 48m dolar. ico hard capleri de 20m dolarmış sanırım. şu an 48m dolar olmasının nedeni de malum bitcoin fiyatının 2'ye katlanması. yani aslında bu projenin hiç hype görmediğini ve uyuyan bir dev olduğunu sözleyebiliriz. fakat projenin içerik kalitesinden ziyade görebileceği ilgiye yönelik bir yorum aslında bu. zira güzel bi web sitesi ve uydurma bir team dışında sahip oldukları pek bir şey yok gibi. hatta hiçbir şey yok. yani a.i ve collective analysis muhabbetine sorduğun soruya gelen cevabın gerçekten bir profesyonel analist kollektifinden mi geldiğini yoksa her sorulan soruya %32.5 falan yazan bir ergenden mi geldiğini anlamanın hiçbir yolu yok. bu anlamda bana biraz şey gibi geldi, robot görünümlü bir mekanizma yapıyorsun ama içinde bir insan var onu hareket ettiren, herkes diyor off nasıl denge sağlıyor falan. lan içinde adam var zaten.

normalde böyle ne yaptıklarını tam olarak bilemediğim şeylere yatırım yapmıyorum. ilk bakışta da tamamen marketing üzerine yoğunlaşılmış içi boş bir proje olduğunu düşünüyordum. sonra githublarına baktım, ai falan diyorsun da kardeş githublarında tek bir tane data yok bu elemanların.

neyse tüm bunları boşverip, kripto dünyasının ne kadar leş bir ortam olduğunu bildiğim için, projenin içeriği kalitesi falan umrumda bile değil. aldım ve üstüne yattım. 5x gibi meblalar getirebilecek kadar bakir geldi gözüme.

edit: 150-200 arası stack yaptım, 350'den alayını sattım. şimdi yeni giriş için bi aralık bekliyorum fakat çocuğum düşmeyecek gibi duruyor. tam buraya yazdığım günün ertesinde 2x getirmesi ise ayrı sevindirdi. eğer yüksekten girip terste kaldıysanız uzun süre de olsa bekleyin. bu proje kesinlikle uzun vadede sağlam hype alacaktır. çok net.

edit2: 350-400'den dayanamayıp tekrar aldım ben bunu. fomo oldum valla ne yalan söyleyim.
  • "invest your intelligence,yapay zeka derken skynet'i ebemize atlattıracaklar matmazel." diye geçirmedim değil içimden reklamlarını izlerken.

ant itibariyle 170 btc.
    45.000.000$ market cap var.90m olur mu yakın zamanda.olabilir.ufaktan
    300~500 adet kenara atılabilir.

edit: eklemeler.
  • gunun treni.. dunden bugune %130 artmistir. 449 satoshileri gordu, su an 410 civarlarinda takiliyor. gun sonu beklentisi 500.

edit: bir besiktasli olarak masallah dedigimin cok yasamasi mucize olurdu zaten. 350'lere kadar dustu amk. hodl.
  • an itibariyle milyon dolarlık yatımla bora bora adalarına yapacak olduğum seyahatimi elimden almakta olan coin.

hodl :(