şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: tren bugün 12'de yola çıkacakmış. herkes bilirmiş gümrük işlemleri olurmuş ve çin'den gelen ek talepleri karşılamak için beklenirmiş. biz de hainmişiz.

  tcdd - 155'i ararun açıklaması

  aradım ama bulamadım. öncelikle kaynak

  bunlara gerek var mıydı diye soracak olursak gerçekten yok. lakin kendilerini sürekli bir şeyler ile motive etmek zorunda hisseden hükumet için sanırım çok gerekli.

  ulaştırma ve altyapı bakanı adil karaismailoğlu’nun törenine katıldığı ve “çin’e tren gönderiyoruz” dediği tren halkalı garı'nda ortaya çıktı.

  --- spoiler ---
  ulaştırma ve altyapı bakanı adil karaismailoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "çin'in xi'an şehrine kesintisiz şekilde ulaşacak ve toplamda 8 bin 693 km yol kat edecek ilk ihracat trenimizi uğurladık. yolu açık olsun" ifadesini kullanmıştı.

  birleşik taşımacılık çalışanları sendikası bir açıklama yaparak, trenin çin'e gitmediği trenin marmaray’dan geçirilmesinin ardından maltepe istasyonunda üstüne asılı pankartların sökülerek geri halkalı gar’a getirildiğini belirtti.

  bts'nin konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

  "toplamda 42 konteyner içinde beyaz eşya taşıyan ilk ihracat trenini 04.12.2020 tarihinde saat 14 da kazlıçeşme istasyonundan çin'in xi'an şehrine ulaştırma ve altyapı bakanı adil karaismailoğlu tarafından uğurlandığı gibi (hareket memuru diski ile) basında ve sosyal medyada haber olmuştur.

  tcdd trafik ve istasyon yönetimi dairesi “marmaray trafik talimatı” 2/2020 de revize edilmeden önce yük trenlerinin marmaray tüp tünelinden sadece marmaray tren işletmeciliğinin sonlandığı saatte, yani gece geçişine izin veriyordu. bu sebepledir ki; 07.11.2019 tarihinde çin’den gelen ilk tren marmaray tüpünde bakım kuşağının ardından saat 04.24’te, ikinci tren ise saat 05.00'da marmaray ayrılıkçeşmesi durağından geçerek yolculuğuna devam ettirilmiştir.

  “marmaray trafik talimatı”nın yük tren geçişi ile ilgili genel kuralların belirlendiği 11.maddesindeki değişen bu hüküm gereği, çin’in xi'an şehrine gidecek olan 15274 nolu özel yük treninin, gündüz marmaray yolcu taşımacılığının yapıldığı saatte gönderilmesi üzerine oluşan tren tehirleri(rötarları) “marmaray trafik talimatı”nda yapılan değişikliğin yerinde olmadığını göstermiştir.

  çin’in xi'an şehrine gidecek 15274 özel yük treninin marmaray tüp tünelinden geçirilmesi esnasında 9 adet marmaray treninin seferi iptal edilmiş, 10 adet marmaray treninin sefer bölgesi kısaltılmış, 9 adet marmaray treni de toplam 92 dakika tehir(rötar) 56 saatlik sokağa çıkma yasağının başlamasına saatler kala, insanların bir an önce evlerine yetişme telaşını yaşadığı anlarda; tcdd ve tcdd taşımacılık aş yönetiminin, ulaştırma ve altyapı bakanının övgüsüne mazhar olma, koltuğu sağlamlaştırma ve şov yapma hesabının, istanbul gibi büyük bir metropolde yarattığı trafik aksaması ve tehirler, pandemi döneminde yolcu birikmesine, sosyal mesafenin ortadan kalmasına, hastalığın yayılma oranının artmasına ve yolcu memnuniyetsizliğine yol açmıştır.

  ulaştırma ve altyapı bakanı yanıltıldı mı?

  yaşanan bu sıkıntılara rağmen öğreniyoruz ki; çin’e yollanan bir ihracat treni aslında yok ve ulaştırma ve altyapı bakanı adil karaismailoğlu’nun bir şov uğruna yanıltılması var.

  işin aslı nedir?

  çerkezköy’deki bsh firmasının vagonlarına buzdolabı yüklü konteynerler yüklenerek oluşturulan çerkezköy’deki bsh firmasının vagonlarına buzdolabı yüklü konteynerler yüklenerek oluşturulan tren kazlıçeşme istasyonuna getirilmiş, ulaştırma ve altyapı bakanı adil karaismailoğlu’na, “çin’e tren gönderiyoruz” diye tören yaptırılmış, tren marmaray’dan geçirilmiş, maltepe istasyonunda tren üstüne asılı pankartlar sökülmüş ve tren, geri halkalı gar’a getirilmiştir. sosyal medya paylaşımlarından görüyoruz ki, tüm bu yaşananlar; ulaştırma ve altyapı

  bakanı adil karaismailoğlu’nun yanıltılmasının yanında, dışişleri bakanlığı’nın da bu yanıltıcı haberi paylaşması nedeni ile uluslararası kamuoyu nezdinde ülkemizi zor durumda bırakmıştır.

  ülkemizin itibarını sarsan, “yapılmayan bir taşıma” nedeni ile kurumu zarara uğratan, yolcu taşımacılığında aksamaya neden olan, pandemi koşullarında halkın sağlığını tehlikeye atan tcdd ve tcdd taşımacılık aş yöneticileri hakkında gerekli değerlendirme yapılması için ulaştırma ve altyapı bakanlığı’nı göreve davet ediyoruz."
  --- spoiler ---

  edit: başlığı mobilden ancak açabildim ama hatalı açmışım düzeltilirse çok sevinirim. doğrusu (bkz: çin'e gönderilen trenin halkalı'da çıkması) olacaktı.
  edit: moderasyona teşekkürler.
 • hayatları yalan aq
 • bu yalanı yiyen en az 30 milyon türk vatandaşı olduğuna eminim ve ispatlarım. son seçimdeki oy dağılımına bakınız yeterli.
 • dıjjjj güçlerinin bir oyunu daha, ben şahsen ikna oldum
 • hadi bizi kandırdınız da, çin iki milyar nüfusa sahip. onları nasıl kandırırsın be!

  eski olduğundan bakıma çekilmiştir. eski trenleri bilen bilir. on ağaç boyu gittikten sonra duran tren! olması.
 • geri dönüp maskesini alacaktır. hay aksi.
 • (bkz: mesela yani)