şükela:  tümü | bugün
  • corona başlıkları tutmuyor, ben çok denedim, yol yakınken vazgeç.
  • sonuna kadar okudum ellerine sağlık hocam. bu yazıyı komplo var abd yaptı diye ortalarda dolaşan ne kadar mal varsa okusun. çin’in virüse en başta nasıl yaklaştığını anlarlar.
  • uzun ama akıcı ve bilgilendirici bir entry. bizim, ben gazeteciyim diyenlerin de okuması dileğiyle.
  • çin başına musallat edilen virüs'ün labaratuvar yapımı ve biyolojik saldırı olduğunu ispatlarsa başta abd ve yandaşlarını laciverte!! boyar.çin gibi robotik vatandaşlara sahip devasa bir ülke dış dünyadan tecrit edilmesinin bedelini ve geçirecegi ekonomik buhranın bedelini mutlaka ödetir.
  • güzel bir değerlendirme. virüsün kaynağı ne olursa olsun yaygınlaşmasında çin devletinin yanlış tutumu olduğu aşikar. böyle durumlarda sağlıklı bilgi akışı çok önemli. üstünü örtmeye çalıştıkça işin içinden çıkılmaz hal alıyor.
  • devletin otoriter yönetim anlayışı ve topluma baskıcı yaklaşımı durumu bayağı kötü hale getirmiş durumda. dünyada yaygın ölümler olursa şayet tek sorumlusu who'nun o çok övdüğü çin yönetimidir.
  • merak ettiğim eğer çin bunu bertaraf ederse, yeme içme alışkanlıklarında nasıl bir kanunu yürürlüğe sokacağıdır.