38 entry daha
  • eğer iyi bir bilgisayarınız varsa ve az çok da üç boyuttan anlıyor ve müzik için geçerli olduğu söylenen müzik kulağı denilen zımbırtının göz bakışı diyebileceğimiz versiyonu sizde mevcutsa iyi bir çalışmayla çevrenizde ya da herhangi bir yerde gördüğünüz, hayal ettiğiniz her şeyi sanal olarak modelleyebileceğiniz programdır kendileri. ve buna ilaveten ışık, gölge, yansıma, kırılma vb render ayarları konularında da iyi bilginiz olursa materyallerle süslediğiniz modelleri bir kişinin gerçekten ayırt etmesi oldukça zordur. programı merak edenler öncelikle google da cinema 4d in door benzeri taglarla arama yaparlarsa gerçekçilik konusunda ne kadar aştığını görebilirler. buna ilaveten eğer biraz da after effects bilginiz varsa camera tracker özelliğiyle birlikte ortamlara olmayan nesneleri ekleyip harika işler çıkarabilirsiniz. ben şimdilik mograph kısmına giremedim bile bilgisayar yalnız modelleme kısmının renderlarında bile baya kasıyor. yeni bir bilgisayar alırsam detaylıca dalmayı düşünüyorum. yıllardır after effects de baya vakit kaybetmişim bu program resmen ufuk açıyor. nesnelere bakışınızı değiştiriyor resmen. bir şey görüyorsunuz ve hemen aklınızda bunu nasıl modellerim hangi araçlarla daha kolay ve gerçekçi görünüm yakalayabilirim diye kafanızda canlanıveriyor hemen. basit nesneleri modellemeye başladıkça daha da zorlarına geçme isteği doğuruyor insanda. eğer kendinizi çok geliştirirseniz baştan sona kısa bir animasyon filmi bile yapabilirsiniz her şeyiyle hem de.
43 entry daha
hesabın var mı? giriş yap