şükela:  tümü | bugün
  • benimde takip ettiğim güzel bir instagram hesabı fakat artık yeni sunumlar daha detaylı bilgiler falan olursa, eğer temin edilebilirse çok iyi olur.
  • özellikle yeşilçam filmlerindeki çekim hataları videolarını ilgiyle takip ettiğim instagram hesabı.
  • ciddi bir emek verildiği her halinden belli olan, sosyal medya ve internet dergisi üzerinden yeşilçam'a geçmişten röportajlar, fotoğraflar ve videolar ile hak ettiği değeri vermeye, onu yaşatmaya çalışan topluluk.
  • çok uzun bir süredir severek takip ettiğim sosyal medya hesabı. yeşilçamın karakter oyuncularını ayrım gözetmeksizin anmaları, kıyıda köşede kalmış filmleri, onlara dair görselleri paylaşmaları, unutulmuş röportajları tekrar hatırlatmaları ile özgün bir sayfa. ve bu içerikleri hazırlarken çok emek harcadıklarını hissediyorum. filmlerdeki çekim hatalarıyla ilgili paylaşımları da var. hatta ben de zamanında hatalardan birini farkedip onlarla paylaşmıştım.*

birkaç zamandır eğlence amaçlı cinemascotest dedikleri bir soru cevap etkinliği yapıyorlardı. önceki gün sordukları bir soruyla ilgili haksız ithamlar, saldırgan mesajlar aldıklarını ve bu yüzden de bu etkinliğe ara vereceklerini sitemli bir mesajla duyurmuşlar. inanamadım. insanların bilmeden, araştırmadan, okumadan yorum yapması, hatta daha ileri giderek diretmesi, ithamda bulunması hem komik hem de çok yazık. umarım bu durum onların özenle hazırladıkları içeriklerine, paylaşımlarına, heveslerine olumsuz etkide bulunmaz.

tanım yapmam gerekirse, bence türk sinemasına dair en güzel sayfalardan biri.