şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • mars sinema grubuna ait, yılların yeşil renkli cinebonus markasının afm'yi de bünyesine katarak dönüştüğü pembe renkli yeni ismi. ilk gördüğümde çok yadırgadım ama herşeye alıştığımız gibi buna da alışacağız günün birinde.

  sinema dünyasında artık neredeyse tekel oldular bu hamleleriyle.
 • cinebonusun güzelim konseptini nasıl harcıyorlar anlamıyorum. sanırım garanti bonus ile anlaşmaları sona ermiş ve maximum ile anlaşmışlar, isim de buradan geliyor. renk değişikliği de bunula lakalı gibi. ancak gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum, elindeki sistemi, markası, işletmesi ,herşeyi oturmuş bir markayı neden bir kalemde silersin? al afmyi, cinebonusa entegre et. illa ki bizim göremediğimiz bir şeyler vardır böyle bir operasyona giriştiklerine göre.

  edit: cinebonusun web sitesine girdim ve olay tamamen iş bankası maximum olayıyla alakalı. renkler, isim, logo... web sitesine girince insan maximum kartın sitesine girdiğini sanabilir. iş bankası bu kadar parayı bayılmazdı benim bildiğim ama paraya kıymışlar bu sefer. ancak gitmiş güzelim cinebonus konsepti.
 • dijital ekranlarda kayan yazılarla yaptıkları cinebonus yazılarını artık göremeyeceğimi anladığımdan beni üzüntülere gerk etmiş oluşum.

  ne güzeldi öyle zigzaglar yapardı, dört bir yanı sarardı hatta bilkentte tavanda bile vardı çok güzeldi yahu.

  edit: şimdi aklıma geldi, afm'yi bünyelerine katmaları rekabet kurumu'nun müdahalesine sebep olacak mı merak konusu. (bkz: rkhk m.7)
 • yarın öbür gün cinemaxess olarak da görebileceğimizi düşündüğüm sinema.
 • garanti bonus ile anlaşmasını bitiren mars entertainment'ın yeni anlaştığı iş bankası nedeni ile aldığı isim.
  150.000.000$ almışlar diye duydum ama bilemem.

  http://www.cinemaximum.com.tr/
 • facebook sayfasında şikayetten bol bir şey göremeyeceğiniz firma.

  https://www.facebook.com/cinemaximum

  tekirdağ tekira şubesinde büyük afm tabelasını söküp öyle bırakan bir firma. geri kalan her şey aynı. her yerde afm yazıyor. hiç değişiklik yok. ne kadar gereksiz bir iş yaptıklarının farkına varmaları gerekiyor sanırım. sinemalar aynı tüzel kişinin olabilir ama marka değeri vardır. cinebonus deyince reald var afm deyince imax var der insanlar. şimdi ne oldu film bilgileri pembe, her yerde afm yazıyor ne kadar boş bir uğraş. kaldı ki tekirdağ şubesini çok boşlamış durumdalar. filmlerin yarısı vizyona girmiyor. bırakın yan film dediklerimizi büyük bütçeli filmleri bile almıyorlar battleship yarın girmiyormuş; titanic 3d, american reunion girmedi arada kaynayan onlarca filmi saymıyorum bile. bunları almıyorsan hangi filmi alacaksın? ilk açıldığı zaman ki hizmeti istiyoruz, filmler zamanında girsin, salonlarda film izlerken pişmeyelim en azından bir havalandırma açılsın, bilet kesen çocuk aynı zamanda mısırı verip, yer gösterip 3d gözlük dağıtmasın! keyife göre film girilmesin. büyük firma ya görelim büyüklüğünü. site sinemaları da açıldı buraya bunların girmediklerini alıyor adamlar. seyirci kaçınca geri getirmesi zor olur. her hafta sinemaya gidip para kazandıran bir seyircisi olarak yazıyorum bu satırları. umarım bu yenilenmenin bir hayrını görürüz. içi afm adı cinemaximum olan salonlarımızda.

  edit: the avengers 3d değil düz giriyormuş. ya neyse ben bir şey demiyorum ya. koca kış full oynayan salonlar batsa üzülmem artık.
 • bonusla biten anlaşmanın ardından iş bankasıyla 400 milyon tl karşılığında bu isim için anlaşan, afmleri de satın alan mars sinemalarının yeni sponsor adı.
 • iletişim yoksunu sinema zincirinin (mars) sponsor adı.

  sanırım afm dönemi yapılmış zira daha önce gittiğim cinebonus'larda yoktu,
  engelliler için özel alan yapılmış.
  bir twit sayesinde gördüm.
  içerisi de oldukça düzgünmüş. anlatılana göre tam da olması gerektiği gibi.
  bir blog yazımda tiyatro özelinde yapılabilecekleri yazmıştım. aynen uygulandığını görmek huzur verdi.

  hemen aynı haftasonu, soluğu fitaş'da aldım. önce cinemaximum görünce biraz şaşırdım.
  sonra gördüğüm şey beni daha da şaşırttı. daha girişte merdivenler aynen duruyordu ve tekerlekli sandalye için bir alternatif giriş göremedim. eğer yoksa, içerinin düzgün olmasının ne anlamı var?

  telefon açıp sormak istedim. biriyle diyalog kurmak imkansız. bir telesekreter koymuşlar. "şikayetini ve iletişim bilgilerini söyle, biz sizi ararız" diyor.
  içimden "olmaz öyle şey" deyip kapattım.

  sonra gittim twitter'dan yazdım. "dm ile iletişim bilginizi iletin" dediler. telefon numaramı verdim. 3 günü devirdik ama arayan soran yok.
  dün (yani 2. gün) yine yazdım. "en kısa sürede iletişim kuracağız" dediler ama sonuç yok.

  oysa soru(lar) basit:
  - fitaş'ta tekerlekli sandalye için alternatif giriş var mı?
  - bu uygulama başka hangi salonlarda var?
  - tamamına yayılacak mı?

  hepsi bu..
  öyle ya da böyle, bir şey yapmış olmaları çok güzel ve önemli bir ilerleme.

  hatta ilk kez (istinye park'da) yerimden kalkmadan film izledim.
  tabii oraya kadar ancak özel araçla, arkadaşlarla gittim.
  hala "tek başıma" gidebileceğim bir yer bilmiyorum.

  e madem bir iş yaptınız, tam yapın. adam gibi bilgi verin.
  biz de takdirle anlatalım her yerde.

  telefon numaramı çevirmek mi zor geldi? soruların cevapları mı yok?
  nedir?
 • taksimde afm yerine gelip bilet fiyatlarının düşmesine yol açan şirket. aynı salonlar, aynı sistem kullanıldığı için bir kalite farkı olamaz elbet. o yüzden şimdilik memnun edici. ama bunun düşünülmesi gereken bir yanı var ki o da vizyon filmlerinin nasıl takip edileceği. umarım afm gibi bir başarılı (tamam fiyat politikası abartıydı biraz) isimden sonra iki aylık filmleri vizyona koyarsan o zaman işler değişir. bekleyelim görelim. yalnız daha afm yazıları durarken her yerde hop pembeleri getirdik cinemaximum olduk demek de çok amatörce olmuş. umarım böyle bir anda olup bir anda patlamaz sonra.
 • gecekondu gibi bir oluşum, bi gecede nasıl değiştirdiler bütün tabelaları, hayret.
hesabın var mı? giriş yap