şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
2244 entry daha
  • türkiye'de nice zincir işletmenin tuhaflıklarıyla ilgili akademik bir çalışma yürütülüyor olsa "alın bu arkadaşlar üzerinde çalışın" diyeceğim eğlence sektörü unsuru.

sinema sinemadır diye düşünüp gittim hafta sonu kafa dağıtmaya. çalışanların psikolojisi bozuk. gişedeki delirmiş eleman bu film bizde yok dedi. hiç polemiğe girmedim. diğer gişedeki elemandan aldım bileti. başkası olsa tartışmaya girer. etrafta çalışanlar dolaşıyor. kimin ne olduğu belli değil. otomatların bozuk olduğunu zaten biliyorum. uygulama desen allah'a emanet. organizasyon problemleri her türlü göze çarpıyor. bitmeyen reklamlar konusunda çok da titiz değilim açıkçası. ne halleri varsa görsünler. çalışanların semtten arkadaşları, bazılarının yavukluları falan girip çıkıyor filmlere keyfe keder vs vs. gerçi uzun yıllar sinemayla haşır neşir olduğumdan bunların tümüne alışığım. keza gnctrkcll dönemlerinde nice bitik sinema tecrübeleri yaşamışlığım var. bir dönem hatırlarsınız salonlara alkolikler, keşler, tinerciler falan dalardı. uzun lafın kısası senelerdir şahit olduğum sinema rezillikleri tarafından baktığımda batı cephesinde yeni bir şey yok. beni düşündüren, bu tarz büyük kurumların iletişim ve denetim imkanlarının bu kadar arttığı bir zamanda hala nasıl bu şekilde çalıştığı/çalışabildiği, bunu tercih edebilmesi. bu arada eşantiyon bilet vesilesi ile gittim. normal şartlarda tüketici sezgilerim sayesinde ayağımın geri geri gideceği bir organizasyon.
  • hollywood ve sahan gokbakar, cem yılmaz ve yılmaz erdoğan üçlüsü dışında dogru duzgun film gösterime sokmayan, sinema sektörünü tekeline almış, kesilen rekabet kurumu cezalarına rağmen aynı kafada devam eden, avm kültürünü percinleyen bu şirket oeganize işler filminin sag gösterip sol vurmasıyla umarim batar. yıllardır gormek istedigim filmleri ya bir gun oynattılar kaçırdim ya da hic oynatmadılar. amacları sinemaya hizmet kazan-kazan değil, amacları turkiyede söz sahibi olmak. bitmeyen reklamlar, 6 ay gösterilen şahan filmleriyle tekel faşizmi özel şirkete teslim edildi. su bize mısır yasası diye kakalanan sansür yasası ve netflix gibi platformlarla tez zamanda batmasını dilerim.
  • patlamış mısırı çok pahalıymış, almam.
    içeçekler çok pahalıymış, almam.
    sinema seviyoruz ve gitme ihtiyacı doğuyor. netflix'e düşmesine rağmen dün 6 arkadaş girdik organize işlere.
    o nasıl reklamdır.
    35 dk sürdü sanırsam. paranla rezil olmak nedir dün yaşattılar bize.
    imax filme girmediğim sürece tövbe kardeşim gitmem artık.
  • akasya cinemaximumda 2d film tek bilet 32.5 tl iki kisilik kova misir + 2 icecek kampanyasi =32.5 tl yani iki kisi gidip misir menusu yerseniz= 97.5 tl , bir de uzerine 30 dakika reklam izlemek .....