şükela:  tümü | bugün
  • hala mantıklı bir yönünü bulamadığım uygulama. cinemaximum firmasından online olarak bilet aldığınızda sizden 1.5 tl işlem ücreti kesiyor. hayır biletimi kendim ayırtıyorum, gidip kiosktan kendim bastırıyorum. bunlar firmanın maliyetini azaltan durumlar olmasına rağmen, online biletin özendirilmek için daha ucuz olması gerekirken daha pahalı olmasına gerçekten anlam veremiyorum. mantıklı açıklaması olan beri gelsin
  • aldıkları 3d gözlük ücretinin fişini vermemelerinin yanında masum bir saçmalık olarak kalmaktadır.
  • aklıma gelen tek mantıklı açıklaması; olası bilet iadelerinde 1,5 tl olsa da vatandaşa geçirmektir. şöyle ki online aldığınız bileti seans saatinden 1 saat öncesine kadar iptal edebiliyorsunuz, söz konusu durumda sizin ödediğiniz ücretin hizmet bedeli hariç kısmını kartınıza iade ediyorlar. ha iptal edip yeni bilet almak istediğinizde sizden tekrar hizmet bedeli almıyolar mı? tabii ki de alıyolar, çünkü zehir gibi çalışıyor kafaları bu işlere.
  • bu ücret olduğu için hiçbir zaman e-bilet almadım. ücret olduğu sürece de almam. hatta normal bilet satımı kalksın sinemaya da gitmem. ibnelikse ibnelik. işlem ücret miktarı 0,50 kuruş olsa da almam. mevzu salak yerine konulmak. sinir bozucu. ses çıkarmadıkça tuttuğunu siker bunlar. vicdansızlar. elim titriyoo.
  • aynısı biletix'te de bulunmaktadır.
  • mybilet'ten daha vicdanlılar zira 3.5 tl hizmet bedeli alıyor soyguncular.
  • cinemarine adlı firmada da aynı rezillik mevcuttur. hiç kimse e-bilet almadığı taktirde sorun kökünden çözülecektir.
  • bir adet sinema bileti 18 tl civarıdır. 4 kişi ailece sinemaya gitse ,yok yemekti patlamış mısır filan derken 200 tl yi buluyor. anasını satayım sanki bernebau'da maç izliyoruz. cinemaximum' un bu bilet politikasıyla tabana hitap etmesi mümkün değil.
  • aynı uygulamanın biletix yada mybilet'te olmadığı saçma sapan uygulamadır. biletix ve mybilet, bilet ile giriş yapılabilecek organizasyon firmalarına (sinema, tiyatro dahil) hizmet vermektedir ve bu hizmetin karşılığında ücret almaktadır. cinemaximum ise (eski adıyla cinebonus) zaten kendi ürününü, kendi altyapısıyla satarken, ekstra ücret talep etmektedir.
  • tam bir ikilem, sıraya girmeden evinden rahatlıkla bilet alıp, sinemaya 15-20 dk önce gidip yine oradaki hayvani sıradan kurtulup makineden 1 dkda biletini bastırıp şıp diye salona girmenin rahatlığı için 1.5 lira fazla para mı vermek.

yoksa ana para / alt yapı / bakım maliyeti sonrasında maliyetini çok hızlı çıkaracak bir sisteme her bokunu kendi yapmana rağmen 1,5 lira fazla para vermen mi?

ve dahası sana sunulan böyle bir hizmeti türk aklıyla beleşe kullanmak istemek mi? bir hizmet varsa bedeli de olmalı tabii ki.

asıl benim kafama takılan şey ise şu, tabiri caizse asıl seksin döndüğü yer de burası. biletix'te de başka online bilet alma sistemlerinde de kafama takılır bu konu. tahminimce mahkemeye gitsek haklı bulunacağımız bir olay.

misal ben bu sistemden 5 tane bilet alıyorum. 5 i içinde ayrı ayrı 1.5 lira ödüyorum, halbuki yaptığım işlem adeti 1'i için de aynı 5'i için de aynı. kanımca asıl soygun burada olmaktadır.