şükela:  tümü | bugün
  • cinemaximum'un yeni sinema salonu. şu an sadece ataşehir watergarden avm'de var. biri 24, diğeri 36 kişilik iki salon, kendine özel fuayesi var. sınırsız kahve ikramı ve terlik-şal hizmeti bulunuyor, ayrıca reklam süresi 3 dakika. koltuklar tuşlar yardımı ile yatar bir hale getirilebiliyor. bilet fiyatı kişi başı 50 tl.

denemedim, değer mi bilemedim.
  • 50 lira!
    fakirleştiren sinema.
    terlikten mantar, şaldan bit kapabilirsiniz.
  • (bkz: reklamlar)
  • 50 lira alıp hala reklam izlettiriyorlarsa yüzsüzlük, açgözlülük yapan salondur. gitmeyin.
  • yalan yok ayda 15 kaat kazansam hiç yoksa bi kere hatunla giderim.
  • daha cuma günü, bana hiç reklam izlettirmeyeceklerse 15 lira fazla vermeye hazırım demiştim. ama 30 lira fazla verip de 3 dakika izlettirmeye karar kılmış abilere bak sen.

yok abicim, ağabeyciğim, bu kafayla beni kazanamayacaksınız. hiçbir zaman.
  • maximiles kartımdan kazanacağımız bedava biletleri keşke kullanabilsek dediğim sinema.

ayrıca normal cinemaximumlarda da bilet 24 tl den başlıyor. 24 tl ney lan!!!

bir keresinde büfesinden tadelle alayım dedim. 8.5 tl. kısacası cinemaximum sinema olayını artık tamamen zenginlerin gidebileceği bir eğlence haline getiriyor.
  • müşterilerine "vaadettiği" ayrıcalıkları birçok sinema 10-18 lira arasında değişen bilet fiyatlarıyla sağlıyor. terliğinizi, şalınızı evinizden getirebilirsiniz. başka sinema'nın birlikte çalıştığı salonlarda, filmler, reklam olmadan ve ara vermeden izlenebiliyor, bilet fiyatı en fazla 20 lira. vaktimi çalmadıkları için üstüne saygısızlık edip para talep etmiyorlar benden. üstelik cinemaximum'un ticarî kaygıyla gösteremediği filmleri izletebiliyorlar. anadolu ve avrupa yakalarında, birçok sinema var daha az reklamla gösterim yapan ya da hiç reklam, fragman eklemeyen.

hayatımıza bu yirmi dakika reklam saçmalığını yerleştiren mars grubu'nun, şimdi onu azaltmak için, saçma sapan konfor vaatleriyle para talep ediyor olması yüzsüzlüğün daniskası. ayda 50 lira, asgari ücretle ev geçindiren bir babanın maaşının 1/28'i. cinemaximum seyircilerini "seçiyor" anlayacağımız.
  • önce filmler başlamadan önce gösterilen fragmanları aldılar yerine reklam koydular, ardından aynı şeyi film arasında gösterilen fragmanlara yaptılar. reklamlar uzadıkça uzadı. para ile reklam izler olduk. şimdi de eskiden sahip olduğumuz standartları geri getirip, normalleştirdikleri sinemaya göre 2 kat fiyat istiyorlar. fakat o da ne? yine reklam izliyoruz sayın seyirciler. ama kahve bedava, bir de klimayı sonuna kadar açıp sana şal veriyorlar. oh mis.
  • normal bir sinema salonundan farkı şudur.

24-36 kişilik salonlarda, ikili olarak konumlandırılmış ve neredeyse tamamen yatabilen koltuklar. (aklınızdan farklı şeyler geçmesin koltuklar ayrı)
    şal, terlik ve sıcak içecek (kahve) ister misiniz diye soran bir görevli.
    daha kısa reklam.