şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: sonunda! imax artık filmleri 2d vizyona sokuyor. kaynak

batman v superman vizyona gireceği zaman adamları milyon kez aradım ve hiçbir şekilde 2d girmeyeceğini sadece 3d gireceğini belirttiler.

sebebi ise tamamen arz talep meselesiymiş.

arkadaş ben 3d film izlemekten nefret eden birisiyim ve imax salonlarda 2 boyutlu bir şekilde izlemek istiyorum. doya doya film keyfini yaşamak istiyorum.

bir seans'ı 3d diğer seans'ı 2d yaparsın, herkes doyasıya eğlenir. fakat bütün seansları 3d yapmak da neyin nesi?

gündeme taşıyalım da şunu filmleri artık 2d vizyona soksunlar.

edit: cinemaximum twitter linki

edit 2: olumlu dönüşler gelmeye başladı, aynen yapıştırıyorum.

"gösterime giren ımax filmlerin 3d veya 2d formatında olup olmayacağı söz konusu olduğunda karar mekanizması film şirketleri oluyor. her iki şekilde de gösterime çıkacak olan filmler de ise kararı biz veriyoruz. biz de sinemalarımızın misafir profillerini değerlendirerek, geçmiş talepleri de inceleyip çoğunluğun hangi şekilde isteyeceğine karar verip ona göre sipariş veriyoruz. bu konuda anlayış göstereceğinizi umut ediyoruz. ayrıca yorumunuzu film programımızı düzenlerken göz önünde bulunduracağız.

bildirimleriniz ile bize vermiş olduğunuz desteğinizin devam etmesini diliyoruz. umarız en kısa zamanda sizi sinemamızda aramızda görürüz.

sevgilerimizle"
  • katıldığım önerme.

imax'i seven ve 3d film izlemeyi pek fazla sevmeyen bir insan olarak her filmle ilgili böyle bir alternatifin olması gerektiği düşüncesindeyim.

hele abartılmış bir 3d yaftası varsa durum daha fena..
  • tamamen para odaklı çalışan bir şirketin verdiği hizmete karşı yapıldığı için çok dikkate alınmayacak serzeniş. adam 3d gözlük karını bile bırakmak istemez öyle bir şark akıllısı onlar.
  • harika bir istek, arkadaş imax bundan 10 sene öncesine kadar bir 3d teknolojisi değildi. sen seçmeli olarak hem 2d hem 3d sok, zararı olmaz, zaten gündüz boş salonlarınız. böyle bir talep var sizde buna cevap verin.

edit : söylediğimi anlamak istemeyenlere biraz detay vereyim, imax'in çıkış amacı sadece ve sadece geniş perdede film seyrettirmekti, nitekim 2005'lere kadar adamlar tam bir film yapmadılar zaten, hep 10-12 dk'lık filmler sunuyorlardı. ondan sonra 3d furyasına kapılıp bu işe girdiler. yani imax bir 3d teknolojisi değildir. 3d, imax'in sunduğu bir seçenektir.
  • katıldığım önerme. oğlumu sinemaya götüremiyorum. film esnasında gözlük takmak istemiyor. sebebi başının dönmesi. bence de 2d de hiçbirşey kaybetmeyiz özellikle de imax olursa.
  • cinemaximum imax için gözlük satmıyor diye biliyorum. imax gözlükleri farklı ve sinemaya girerken kenardan alıp çıkarken bırakıyorsunuz. tahminlerime göre aynı filmin hem 2d hem de 3d versiyonunu satın almak ekstra bir maliyet doğuruyor olabilir.
  • bana kalırsa tüm filmler 2d olsun. 3d furyası başladı başlayalı sinema zevkinin içine edildi. kim niye sever anlam da veremiyorum. karanlık, saçma sapan görsellerle film izlemeye çalışıyoruz. gözlüğün kirlenmesi, buğulanması bambaşka bir sorun.
  • kesinlikle katılıyorum bitsin bu ucuz yavanlık artık. sikindirik bir gözlükle ''üzerime geliyor gibi'' kadar dandik bir şey yok. gözlük temizle, açını düzelt... daha dün film izledim gözlerim yoruldu resmen. salonlar bile 3d - 3d sürekli izleyeceğim film 2d görünce memleketine kavuşan huskylere dönüyorum mutluluktan.
  • imax iyi fakat 3d tamamen baş ağrısı yapan birşey o gözlüğü hiç takmak istemiyorum.