şükela:  tümü | bugün
  • bursa korupark'ta yer alan başarılı sinema. koltuk aralıkları olsun, perdeleri, salonları ve sistemi olsun mükemmel bir işletme.
  • kesinlikle 3d filme gidilmemesi gereken sinema. verdigi gozlukler puslu puslu gozlerim bozuldu film bitene kadar. camlari silmeye kalktim daha da beter oldu. 4 ytl gozluk kirasi alirken hersey cok guzel tabi.
  • altyazılı filmlerinin hepsinde çeviri hataları olan sinema. daha dün akşam due date'i izledim ama çeviri berbattı. tek tek değinmeye kalksam sayfalar sürer ama öyle ki altyazıdaki cümleler bazen diyalogla alakasız şekildeydi.
  • bursa'da korupark ve zafer plaza'da bulunan sinema. zafer plazaya açılalı uzun süre oluyor fakat resmi web sitelerinde hala sadece korupark sineması mevcut.
  • çalışanlarından biri ile aramda yakın zamanda gerçekleşmiş olan bir diyalog;

phoebe: merhaba, ben drei (yani üç) filmine 2 kişilik rezervasyon yaptırmak istiyorum.
    cinetech çalışanı: o filme gitmek istediğinize emin misiniz? yani biz izledik de (beleşti çünkü) çok rahatsız edici görüntüler içeriyor hiç beğenmedik.
    phoebe: film hakkında emin olun siz izlemeden önce de gerekli bilgiye sahiptim ben hanımefendi, rezervasyonumu yaptınız mı?
    cinetech çalışanı: yani gerçekten müzikleri (kadın müzikleri dedi ya!) görüntüler, konu.. çok rahatsız olduk biz.
    phoebe iç ses: siz kim?
    phoebe: hanımefendi, rezervasyonumu yaptınız değil mi?
    cinetech çalışanı: evet, yarım saat önce burada olunuz lütfen.
    phoebe: iyi günler.

sabrımın taştığının göstergesi olmuştur. kime ne anlatıyorsun sen be kadın. tom tykwer hakkında en ufak bir fikri olmadan kör cahil romantik komedi sınırından uzaklaştın diye kalk da bu filme iğrenç de. ağzıma almayacağım kelimeleri düşündürüyor bana. cahil kalmaya meyledene en ufak sabrım yok artık!
  • torium avm deki şubesine gündüz seanslarında altyazılı film bulamıyorsun, hepsi türkçe dublaj, çocuk filmi olsa hadi anlarım prometheus izliyim diyorum orjinal olarak saat 19:00 sonrasında var sadece, bu 3d ve türkçe olayı nerden çıktı! bir sinema zevkimiz vardı onunda içine ettiler.

başka filme gitmeye razıyım ama hepsi türkçe.

gitmişler liseli filmi olan dirty girl diye bir filmi tüm seansları altyazılı yapmışlar,
    dikkat bebek var diye bir aile filminin tüm seansları altyazılı,

fakat gel gör ki,
    prometheus, men in black 3, snow white and the huntsman gibi aksiyon hatta korku olan filmlerin hepsi türkçe,orjinal izlemek için gece seanslarından birini yakalamak zorundasın gündüz izleyemiyorsun.
  • bursa zafer plaza sinemasında 2 salon the dark knight rises oynatıp, biraz fazla para vermemek için iki salona da türkçe dublajı koyan zihniyetteki yöneticilere sahip sinemadır. başka filmlerde de oluyor hep bu. zafer plaza şubesine piç muamelesi yapılıyor. kaliteli ama, burnu havalanmaya başlayan sinemacı. yapmayın allasen.
  • kütahya sera avm içinde yer alan sinema. 5-6 yıllık adı sanı duyulmamış korku filmlerini yeni film gibi vizyona sokan, bazı vasat filmleri 1 aydan fazla vizyonda ısrarla tunan ve son olay kaptan phillips filmini vizyona dahi sok(a)mayan sinema şirketinin ismi.
  • torium'daki subesine gitme talihsizligi yasadigim sinema.
    baska sinema da kacirdigimiz filmleri burada izleyelim dedik, atladik gittik dun itibariyle.
    once sen aydinlatirsin geceyinin 19.30 seansina girdik ve filmin basladiktan sonra 5 dk gecmesine ragmen isiklari kapatmadilar en sonunda salondan cikip orada kendi arasinda geyik ceviren sinema personelini durterek kendilerine gelmelerini ve isiklari kapamalarini sagladim.

2. olarak blue is the warmest color'in 21.30 daki seansina girdik. film 3 saat suruyor ve filmin son 1 saatinde elinde misirlarla sinema calisanlari resmen pic etti. adamlar giriyor cikiyor, kapiyi aciyor. ayakta durup filme soyle bir bakip begenirse oturuyor falan. allahtan sevisme sahnelerine denk gelmedi apaciler yoksa iyice zivanadan cikarlardi.

kisacasi baska sinema filmleri gostermeleri guzel, ancak calisanlarinin cogu amator ve apaci oldugu icin gitmeden once dusunun derim.
  • guzel sinema, hos sinema da yalniz mall of istanbulda 7. salonda ekranda mavi bir piksel oluyor. karanlik sahnelerde rahatsiz ediyor. dediklerine gore diger salonlarda yokmus.