1. ateş isimli bir popçunun bir şarkisiydi. zaten başka bir şarkisi da yoktu pek duyabilme şerefine eriştiğimiz. aklimda kalan sözleri ise şöyledir:

gelir çingene ruhum aklima
    tay olup firlarim, ben sokaklara
    bir yudum şarap, erir dudağimda
    sevişmek isterim , işte o anda

duygular ateş olmuş yaniyordu
    gözlerim seni hep ariyordu

haydi gel , haydi gel bana
    alevlenir aşk yakar bir anda
    sinmiş ay , yine bulutlara
    zevk kokan ah bu gecenin sonunda
    ...

evet böyle sözleri vardi. tabi ateş o zamanlar bize "vay be ne asi herif" tadinda gelirdi. klibinde böyle ateşler mateşler , motosikletli tipler felan vardi. bu şarkinin meğersem tirt bir eser olduğunu anlamam pek geç olmuştu. ancak şu an , deliler gibi aramaktayim bu şarkiyi. bulursam , tesisatli doğan alip bütün gün son ses bunu çalarak gezeceğim. *

edit: "duygular ateş olmuş yaniyordu" yerine "arzular" ateş olmuş yaniyordu olacak orasi. uyardiği için parabellum a teşekkürü borç bilirim.

mega edit: şarki sonunda bulunmuştur. teletabi ye sonsuz teşekkürler.

son edit : cheff te yardimci olmuştur , "tay olup firlarim ben sokaklara" hadisesinde. teşekkürler etmek gereklidir. şöyledir böyledir.

editler üstüne edit: dreamy nin de aylar sonra gelen desteği sayesinde "gözlerim seni hep arıyordu" misrasi da tam oturmuştur.

en sounda oldu edit: dalamar ın katkısıyla, ufak bir fazlalıktan daha kurtulmuştur sözler. sonunda bitti be, oh.
  2. artık neredeyse unutulmuş, kimselerin hatırlamadığı enteresan bir doksanlar pop şarkısı.. şarkı pek iyi olmasa da insan dinlemek istiyor arasıra, öyle garip bir çekiciliği var.
  3. yıllarca tayfun duygulu'nun sandığım şarkı (yaklaşık 15 yıl boyunca böyle sandım). 1995'in şarkısı.
  4. çıkışı ortaokula yeni başladığım yıllara denk gelen şarkı. öyle sevmiştim ki günlerce abimin tüm alaylarına rağmen yalvarmış ve sonunda şarkıyı söyleyenden imzalı bir resim almasını sağlamıştım. resme ne olduğu konusunda en ufak bir fikrim bile yok zaten ertesi yıl sepultura dinlemeye başlamıştım..
  5. pantera ya da nirvana arası, gururumuza yediremesek de, azıcık ucundan dinlediğimiz şarkıydı. antepli'ydi bunu söyleyen kardeşimiz ateş. bu da neden aklımda kaldıysa onu da bilemedim şimdi. aklım bana yine oyunlar oynuyor.
  6. insan hafızasının ne menem bir şey olduğunu sayesinde bir defa daha anladığım şarkı. lise 1 veya 2'deyim. okulumun istanbul liseler arası tiyatro yarışması kapsamında sergilenecek oyununa gidiş için tahsis edilmiş otobüste bir şarkı çalıyor ve zihnimin bir köşesine bulanık biçimde kazınıyor. gecenin, istanbul'un, gece istanbul'un güzelliği, sınav kaygısından uzaklaşılan birkaç saatin huzuru, ruhumu kaplayan özgürlük hissi, hem başroller hem de teknik ekipte sınıf arkadaşlarımın oluşunun verdiği sahiplenme duygularının birleşiminden oluşan keyifli, unutulmayan anılardan birine dönüşmüş güne dair bir fon müziği o artık. neden sonra ne zaman tiyatroya gitsem aklıma hep o gece geliyor ve yıllardır da hep o şarkıyı ve şarkıcıyı hatırlamaya çalışıyorum. geçmişteki bir iki internet araması denememde başarısız olmuşken tam da bugün yeni bir oyuna bilet alışımın ardından yine aklıma şarkının klibine dair yarım yamalak hatırladığım görseller takılıyor. şansımı bir kere daha deniyorum, çok da emin olamadığım, yerdeki sulara botlarıyla tekme atan deri ceketli çocuk ve varilde yanan ateş, kırık dökük camlı mekan gibi komik görsel detaylardan yola çıkarak ve buluyorum kendisini. varildeki ateş altı üstü bir sahnede varmış klipte, şarkıcı cocuğun adı ateş'miş meğer. şarkı da sözler de klip de şarkıcı da akılda tutmaya değer olmamasına rağmen, yüklendiği misyon sebebiyle bende yer etmişler demek ki diyor ve yılların arayışının sonuçlanması sayesinde huzura yelken açıyorum.

çingene ruhum hakkında bilgi verin