şükela:  tümü | bugün
  • kast ettiğim topluluk; yanınızda herhangi bir karşı cins varken sizi rahat rahat gezdirmeyen, özellikle sahil kesimlerinde rahatsız ve taciz eden, elindeki çiçeği samimiyetsiz ilişkileri ve erkek gururunu kullanarak satmaya çalışan, çirkef topluluk.

özellikleri
    çiçeği satmak için şehit annesiyim vs diye dini ve milli duyguları sömürmek.
    çiçeği almayınca beddua etmeleri.
    çiçeği satana kadar peşinize düşmeleri.
    laftan anlamamaları.
    erkek olanları genelde boncuk felan satar bunlar da kaba kuvvete kadar işi götürüyorlar.
    yaşam alanları genellikle sahil bölgeleri.
    çiçeği alsan bile verdiğin parayı beğenmemeleri.
    sattığı çiçeklerin alınacak gibi olmaması.

hiçbir kız arkadaşıma çiçek almadım bunların zoruyla. bunu eziklik olan kız da yanımda durmasın kafasındayım hep. içten gelmeyen zorunluluktan alınan çiçeğin ne anlamı kalır zaten?

asıl merak ettiğim sokakta simit, meyve satan, ayakkabı boyayan, kimseye zararı olmayan insanlara sayın zabıta ekiplerimizin kan kusturmasına rağmen böyle insanların huzurunu bozan, haksız kazanç elde eden, tacizci hatta gaspçı kişilere neden dokunulmadığı? ben bir yurttaş olarak sıkıldım bu durumdan! kız arkadaşımla özel bir şey konuşurken arkadan çıkıp gelip elindekini bana zorla satmaya çalışan almayınca küfür eden tiplerden, hepsinden. defalarca belediyeye şikayet etmeme rağmen de kesin bir çözümü olmuyor. buna bir çözüm bulunmalı artık!