şükela:  tümü | bugün
 • sırf içinde "rock"la uyumlu "rak" hecesi olduğundan bir rock programına seçilen isim, kelime, hede, hödö. lan çıngırak ne? kaç tane rock şarkısında kullanılmış? yılların rock market'ini çıngırock diye yarraktan* bir isim kullanmak için mi kaldırdınız yani?
 • içinde kaliteli müzik, kararında bilgi, hoş sohbet, geyik, ciddiyet, mütevazilik, kalite, gülümseme barındıran program. en güzel tarafı ise cenk bey tarafından haftanın talihlilerine verilen hiç!
 • (bkz: yarrock) kadar yaratici. (değil, yani yaratıcı değil. kinaye var.)
 • en efsane anı: https://www.facebook.com/…dogdu/videos/79219123465/

  cahit berkay, barış manço ve cem karaca aynı sahnede. tek kelimeyle büyüleyici.

  edit: zargonyali'dan gelen bilgiye göre görüntüler doludizgin isimli programa aitmiş. alttaki çıngırock yazısı beni yanıltmış.
 • ne zaman izlesem van halen klibi yayınlanan program.
 • programın dekorunda bolca oraya buraya asılmış zincir kullanılmaktadır. sunucu kızımız ebru, sürekli bu zincirlerin arasından geçerekten sunum yaptığı için ve bu esnada zincirlere değil de kameraya baktığı için(normal olarak) zincirlere takılmak suretiyle kafayı gözü dağıtması yakındır.
 • trt'nin rock programı. hersey eski. hiçbir yenilik yok. memuriyetin dayanılmaz rehavetini hissettiriyor her dakikasında. yıllardır bu programlar yapılır bir şekilde trt'de. bu programları yapan adamların şeker gibi, akıllı adamlar olduklarına da şüphe yok. peki neden hala "madem rock programı, kameraman dön şekerim, hababam kamerayı hareket ettir" çekimleri? neden o arşivler bir yenilenmez? çok mu zor? neden şu aralar o programı sunan arkadaşı dinlerken türkçeyi doğru düzgün konuştuğunu iddia etmenin çok uzağında benim gibiler bile kurulan cümlelerin abukluğuna şaşırabiliyor? megadeth, iron maiden, guns'n'roses özentisi adı sanı duyulmadık bir grubun ben bebekken çekilen bir videosu.. iyi güzel de çok eski bunlar. seksenler olsaydı bu programın adı olmaz mıydı? o zaman izlerken "kalkıp bunları indirip izlemeyiz, al işte bu programlar var da izliyoruz" diye kendimizi telkin etmezdik hem. kollarımızdan deri ceketler uzamaz, saçlarımız durduk yerde permalanmazdı, şahane olurdu*
 • artık (sanırım aslında uzun zamandar beri) ege kayacan tarafından sunulan güzel rock programı.
 • sunucusunun bir gruptan şarkı calmadan önce grupla ilgili zamanına göre yerinde ve son derece objektif güzel degerlendirmeler yaptıgı program. misal biraz önce kiss calmadan önce söyledikleri o kadar yerinde tespitlerdiki sanki bir an programın scriptlerini ben yazmısım gibi..

  ek: ve oha inanamıyorumn, su anda resmen cozy powell calıyor herif.. nerden buldu klibini acaba? neyse, an itibari ile herkes bu adamın zevkine saygı duyacak efenim işte o kadar.

  ve ikinci ek: işte inanamazsan böyle olur. o.ç. trt yine trtligini yaptı. güzelim cozy powell'ın orta yerinde utanmadan cart idye canlı yayın diye kesip yerine rte'nin girtlagına kadar soktugu mikrofondan bögür bögür bögürtüsünü verdi. neymis ordu'da açılışa katılıyormus, sanki deprem oldu anasını satayaım.
 • akp güdümlü trt yönetiminin, asrın gafı ve ayıbı olarak rock market gibi efsaneleşmiş, bir nesli büyütmüş**, leziz bir programı hunharca katlederek tarihe gömmesinin ardından; çığ gibi büyüyen tepkiler karşısında tırsmış olmasından kaynaklanan tedbir hareketi ile doğmuş olan rock marketin gayri meşru çocuğudur bu program.
  içerik olarak biraz yumuşamasına karşın, yine de leziz ve nezih rock müzik dinleme ayrıcalığını yeniden bize sunacakmış gibi görünüyor ama yine de çok erken yorum yapmamak lazım. çünkü programın alelacele yayına konduğu çok açık bir şekilde belli oluyor. kaliteden her an taviz verilebilir ya da her an hevesimiz içimizde patlayıp kalabilir.
  ee ne de olsa rte akıllı ve zeki bir adam. türkiye nin sahip olduğu genç ve dinamik nüfus yoğunluğunu; karşısına değil de, parti tabanı olarak yanına almak istemesi çok da acaip bir hareket değildir. yoksa siz hala genel öğrenci affının zaruretten mi çıkarıldığını zannediyordunuz?
  hadi canım, güldürmeyin beni...