şükela:  tümü | bugün
  • çin'in 1 milyon uyguru toplama kamplarına hapsettiğini bm bile açıkladı ama bu konuda yandaş basında tek bir haber yok. müslüman kardeşlik yaygarası buraya kadar çünkü çin trakya'da nükleer santral yapacak, yuan üzerinden kredi verecek ve bizi dolar'dan kurtaracak.

sadece müslüman ya da türk veya azınlık olduğumuz için değil, insan olduğumuz için haklarımızın korunması uğruna adım atmanızı, yanımızda olmanızı rica ediyorum. yanımızda ol(a)masınız bile karşımıza dikilmemeniz gerektiğini vurgulamak istiyorum.

değil resmi açıklama veya kınama, haber bile yapılmıyor. bir türk olarak bu konudaki rahatsızlığımı belirtmek istiyorum. tepkisiz kalmayı seçen,ülkelerinin siyasi/ekonomik çıkarları için kardeşine bu zulmün yapılmasına seyrici kalan her bir şahsiyeti duyarlı olmaya davet ediyorum

türkiye başta olmak üzere tüm müslüman çoğunluktaki ülkeler maalesef sessizliği koruyor.

soma'da bile yüzlerce çinli işçi çalıştırıldığını veya çin'in istanbul'a 3 katlı tüp geçit yapacağını biliyor musunuz bilmiyorum ama artık gelenin ne isterse ucuza kapacağı bir açık pazarız, onu biliyorsunuzdur

news

origin
  • her olayda yaygara koparmayın. biri kobani diyor biri filistin diyor biri suriyedeki türkmenler diyor biri uygurlar başkaları papaz diyor , ne yapalım tüm dünyaya savaş mı açalım.

ısteyen siktirsin savaşsın, klavye delikanlıları
  • yalan haber.

ne zaman asya ile aramız iyi olsa böyle haberler basıyorlar. aynısı iran için de geçerli. bizim mal millet çekik gözlü görsün saldırır şimdi.
  • (bkz: arakan)

(bkz: arsa)

(bkz: cihatçı politika)

cihatçılığın türk coğrafyasında ve çin' i tehdit edecek diğer bölgelerde yükselişe geçtiğini fark etmeden yorum yapılmaması gereken konudur.
  • 1 milyon arabı ülkeye sokana kadar 1 milyon uyguru alsaydınız o zaman dedirtmiştir. sanki ben burda götümü yırtsam çin gelip de vah vah türkler çok üzülmüş hemen salıyoruz uygurları diyecekler.
  • konuşsana müslüman hiç sesin duyulmuyor.
    yoksa uygur türk diye, ümmetten mi sayılmıyor?
  • yazık. keşke ilimi, irfanıyla gelişmiş bireyler yetiştiren, şahısların ikbal ve ideolojik hezeyanlarından sıyrılıp siyasi birliğini sağlamış, kendine ve bölgesine ekonomik olarak yeten, dünyada sözüne itimat edilen %99'u müslüman bir ülke olsaydık belki yardımımız dokunurdu. şimdiki halimizle zarardan öte katkımız olmaz. allah bizim toplumumuzun yaşadığı zilletlerden onları uzak tutup, zulme karşı sabır ve güç versin. zira bizim gibi hödük ülkeleri bırak çin'e şu sıra kimsenin laf söylemeye maçası sıkmaz.
  • ama borç verecekdi?!
    yol yabacakdık.
  • birleşmiş milletler tarafından toplama kampı benzetmesi yapılmıştır. uygur türkleri konusunda oldukça hassas davranan hükümetin, medyanın son günlerde ilginç bir şekilde sessiz kaldığı olaydır.

hükümet tarafından her an hapsedilirken bana mı sordunuz söylemi de gelebilir yani tam emin de olamadım şimdi.
  • çin e yanladigimiz bir dönemde gündeme alınmayacak durumdur. hillary clinton daha fazla umursamaktaydi bu mevzuyu niyeyse.