şükela:  tümü | bugün
  • insanlarla sınırlı kalmayan çevreyi de için alan katliamlardır.
    nükleer deneyler.
  • çin'den füze savunma sistemi alarak ödüllendireceğimiz katliam.

''türkiye hükümetinden türkçülük veya islam namına bile değil sadece demokrasi ve insan hakları namına destek bekliyoruz.fakat henüz onu da alamadık.'' rabia kadir

"ırkdaşlarının yok edilmesine göz yuman bir millet zaten yok olmaya mahkumdur ve buna layıktır." hüseyin nihal atsız
  • budur
    orada soydaşlarımıza rabia işareti yapacak parmak bile bırakmayanlara tek laf edemeyenler, meydanlarda utanmadan zalimden ve mazlumdan bahsederken 4 parmaklarını kullanmaya devam etsinler.
  • gün geçtikçe azmış, ve bugünlere gelmiş katliamdır.
    1
    2
  • son 30 yılda 4 kez alfabe değiştirerek, toplu olarak türklere işkence ederek yıldırmaya asimile etmeye çalışan çinin yaptığı şerefsizlik.

çinin gelirinin yüzde 40 kadarı doğu türkistan yer altı ve yer üstü zenginliklerinden geliyor. ırak ve iran ın petrol rezervinin tam 10 katı kadar rezerv olduğu da biliniyor.

rabbim yardımcı olsun, türkiyenin olaya el atıp soydaşlarımızı ve dindaşlarımızı kurtarmasını nasip etsin.
  • sosyal medyada; sel felaketinde, depremde, petrol tankeri kazasında ölen insanların fotoğraflarını, hırsızlık yaparken yakalanan çocuğu pataklayan ahalinin videolarını '' çinliler müslüman katlediyor '' diye paylaşırsan pek inandırıcı olmuyor pampa...
    ayrıca kürtler özerklik istiyor, vatan bölünecek, asalım- keselim edebiyatı yapıyorsun ya; doğu türkistanlılar da bağımsızlık istiyor.
  • (bkz: turan devleti'nin kurulacağı o muhteşem gün)

bir günde olmaz... ama bir gün mutlaka olur...
  • ağlamakla, yazmakla olmaz.
    ne yapmalı bu konuda. iki gündür aklımda hep.

dikkat çekmek, yardım etmek lazım.
    bizimkiler hala mürsi, ortadoğu, rabia diye ağlasın amınakoduklarım.
    suriye'deki türkmen'leri, doğu türkistan'ı görün biraz.
  • milliyetçiler çıkıp doğu türkistanlılar için üzülüyor haklı olarak ben de üzülüyorum. ancak benzer muameleleri 5-6 sene öncesine kadar yani bazı işler normalleşmeye ve kürt kardeşlerimiz demokratik haklarını kazanmaya başlayana kadar kürtler görüyordu. o zaman da milliyetçiler kürtler için böyle duyarlılar mıydı merak ediyorum? milliyetçi ikiyüzlülüğüdür bu işte.

bu arada kürtlerin yaşadığı yerler petrol bölgesi. bölge üzerindeki dış güçlerin etkisi, bölgeye duyulan uluslararası ilgi falan daha fazla. kürtlerin seslerini duyurma şansı daha fazla. fakat doğu türkistan dünyanın birazcık da unuttuğu ve çin gibi büyük bir otoritenin etkisi altındaki bir bölge.

allah zor durumdaki halkların yardımcısı olsun.