şükela:  tümü | bugün
 • kes yapıştır teknolojisiyle dünyayı kuçusu eden abd'ye karşı, kopyala yapıştır'la ödev yapan veledin intihal yapmadan profesör olacağına inanmaktan farkı yoktur. "halihazırda çin süper güçtür arkadaşım" demek güzel bir rüya görmektir. şiddet dolu kalabalık ve güzel bir rüya. bu devran ancak günde 1 dolar ve altına çalışan çinlilerin tüm bozukluklarını aynı anda yere atarak dünya düzenini yıkmalarıyla döner. dünyadaki hemen her insanın, geniş hacimli motorlarıyla koca amerikan arabalarının depolarını doldurmakla yükümlü olması sebebiyle, işlerinden başlarını kaldırıp "noluyoruz kardeşim" demeleri de ot kafası olabilir. diğerleri zati zengin. kimsenin parası olmasa herkes zengin. ne güzel.
 • amerikanın dış borcunu öğrendiğim zaman olabilir dediğim olay.
 • inanç konusu olmayacak bir konuya inanmaktır. bir ülkenin süper güç olması belirli kriterlerle ölçülebilecek bir şeydir. ölçülebilir şeyler de inanç konusu olmazlar, ölçülürler ve nicelikleri belirlenir.
  örneğin istanbul ankara karayolu mesafesinin 351 km olduğuna inanmanızın hiç bir anlamı yoktur. siz neye inanırsanız inanın, o mesafe ölçülür ve saptanır. nesnel gerçeğe inanılmaz. nesnel gerçek sadece bilinir veya bilinmez.
 • bugun cin elindeki dolar rezervini piyasalardan 6 ayligina cekse, amerika bir kac sene kendini toplayamaz. simdi filmlerdeki ile orjinal super gucun kim olduguna bir daha bakalim.
 • 40 kuruşa kargosu da dahil kapıma kadar kart okuyucu gönderen ülke süper gücün ta kendisidir.
 • enerjisiz güç, güç değildir.
 • süper değil mega güçtür , avrupa ve amerika daki firmaların batmamasının ya da bunca iş çıkarmasının sebebi bu adamlardan gelecek olan ürünlere deli manyak vergi koyması ya da damping uygulamasıdır, eskiden olan çin malı bu yaaaa algısı artık geçerli değildir.ayda en az 30 konteyner kimyasal alıyoruz kendilerinden hizmetleri ise fevkalade.aynı ürünü transportasyon zamanı az diye avrupalı üreticiden istediğimde hem diğer avrupa ülkelerinden farklı fiyatlandırma yapıyor hem de ikinci kalite ürünü resmen çakıyor .neden yaptın dediğinde yok ya aynı ürün kalite standartları gereği bıdı bıdı yapıyor ve bir kez daha anlıyoruz biz avrupanın hiç siklemediği bir üçüncü dünya ülkesiyiz. yaşasın yaşlı asya
 • batı amcıktır. ab ve abd dünyanın her yanını katliamlarla kana bular. batının farkı göstermelik de olsa insan haklarına, basın özgürlüğüne, demokrasiye değer vermesidir. kendi halklarına ve kendilerince medeni olan halklara karşı böyle görünme çabası içindedirler.

  rusya ve çin için o göstermelik mefhumlar bile yoktur. muhalif parti liderini öldürmek vaka-ı adiyedendir. internet sansürleri açıktan yapılır. azınlıklar götünden sikilir. kendi halklarına dahi tanımadıkları hakları göstermelik bile olsa kimseye de tanımazlar.

  eğer bir seçme hakkım olsa doğu blokunun hiçbir zaman süper güç olmamasını isterdim. tabii ki aslolan ülkemizin doğru politikalarla sikilen tarafta olmaması.