şükela:  tümü | bugün
  • ispanya’nın çin’den aldığı hızlı test kitleri sadece %30 oranında doğru sonuç veriyormuş. satarken iddia ettikleri oran ise %80. ispanya ile türkiye’nin aldığı 15 dakikalık hızlı test kitleri ise aynı! ikisini de bioeasy adlı bir şirket üretiyor. içimizi rahatlatacak nokta ise türkiye’de bu yeni testlerin kullanıma yaygın olarak başlanmamış olması. kısaca türkiye’yi negatif etkileyecek bir durum yok gibi gözüküyor. ispanya’ya geri dönersek çin bu durum karşısında ne demiş peki? biz ispanya’ya onaylı bir liste vermiştik onlar bizim verdiğimiz listenin dışında ki bir şirketten almışlar. yine zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar. siz nasıl bir ülkesiniz ve böyle hatalı sonuçlar veren bir şirketin ürünlerini ihraç etmesine izin veriyorsunuz? özürleri kabahatlerinden beter. hem o leş marketleri kapatmayarak virüsün ortaya çıkmasına sebep ol, hem de çok büyük iyilik yapıyormuş gibi gözükerek hatalı test kitleri yolla. siz nasıl bir belasınız? komünist parti gidene kadar tüm dünyanın çin’e karşı birleşip büyük bir yaptırım uygulaması lazım, bu işin başka bir yolu yok.
  • vaka sayısını eksik çıkartıyorsa tam aradığımız şey olduğundandır.
  • virüsü kitledikleri gibi, kitleri de okuttular bir şekilde.

    yalan olmasını umduğum haber.
  • (bkz: çin malı)
  • eğer ki haber gerçekse gerçekten çok vahim bir durum. çinden aldığımız bir ilaç olduğundan bahsetmişti sağlık bakanı. bakalım onun altından ne çıkacak eğer ki bu durum gerçekse. denek gibi olacağız resmen.
  • bu zaten bilinen bir şey, fakat test sayısını artırmanın başka yolu yok. pcr testleri için, daha çok gelişmiş ekipman ve yetişmiş eleman gerekie. bu konuda galeyana gerek yok yani. plan dahilinde bir şey.

    not: çin kendisi de ayni testleri, ayni hata oranıyla kullandı.